banner216
Öne Çıkanlar ekonomi Aile Almanya Ankara Polis Berlin

İnterAktiv Derneği 1'inci yılını kutladı

Engelli insanların sosyal hayata kazandırılması, topluma entegre olması, eğitim ve işyeri gibi sorunları ile ailelerine yönelik çalışma yapmak üzere kurulan İnterAktiv Derneği 1. Kuruluş Yıldönümü'nü Berlin Türk Evi'nde kutladı 

banner197
İnterAktiv Derneği 1'inci yılını kutladı

 

 

İnterAktiv Derneği 1'inci yılını kutladı

Engelli insanların sosyal hayata kazandırılması, topluma entegre olması, eğitim ve işyeri gibi sorunları ile ailelerine yönelik çalışma yapmak üzere bir yıl önce kurulan İnterAktiv Derneği 1. Kuruluş Yıldönümü'nü Berlin Türk Evi'nde düzenlenen törenle kutladı.

Başkonsolos Ahmet Başar Şen'in hamiliğini üstlendiği kutlama törenine TDU Başkanı Remzi Kaplan, TD-İHK Yönetim Kurulu Üyesi Bahattin Kaya, dernek temsilcileri, engelliler sorumluları ile engelli yakınları ve seçkin davetlinin katıldı.

interaktiv-dern-yil-f.jpg
interaktiv-dern-yil-e.jpg
interaktiv-dern-yil-c.jpg

İnterAktiv Derneği 1. Kuruluş Yıldönümünde bir konuşma yapan, engelli insanların topluma ve iş piyasasına kazandırılmasının önemine dikkat çeken Başkonsolos Ahmet Basar Şen, ''Engelli insanlara sahip çıkmamız insanlık görevimiz olduğu gibi toplumsal sorumluluklarımızdandır. Engelli aileleri olarak sizlerin bu kadar çok sayıda bugün burada olmanız bizim için çok değerlidir ve sizlere teşekkür ediyorum. Sizler örnek olacaksınız ki, sizden başka burada, Berlin civarında yaşayan engeli çocuklara sahip olan ailelerimiz de dışarı çıksınlar, sizler gibi hayata katılarak hak ettikleri ihtiyaçları olan yardımları alsınlar. Sizler gibi diğer vatandaşlarımızın da topluma entegre olmalarını ve toplumun bir parçası haline gelmelerini içtenlikle diliyorum'' dedi.

interaktiv-dern-yil-b.jpg
interaktiv-dern-yil-h.jpg
interaktiv-dern-yil-d.jpg

Başkonsolos Sen, engellilerin sorunlarına yönelik çalışma yapan dernek yöneticileri ve üyelerine sosyal angajmanlarından ötürü teşekkür etti.

interaktiv-dern-yil-g.jpg
interaktiv-dern-yil-n.jpg
interaktiv-dern-yil-o.jpg

İnterAktiv Derneği Başkanı Sevgi Bozdağ, derneğin bir yıl önce kurulduğunu, ailelerin engellilik konusunda daha fazla bilinçlendirilmesi gerektiğini belirterek, ''Engelli insanların koşullarının iyileştirilmesi sağlık, eğitim, toplumsal uyum, eşit haklar, Türk ve göçmen kökenlilerin topluma katılımcı rollerinin artırılması için yol göstericisi olacağız. Dil sorunu nedeniyle sorun yasayan ve enstitülerle iletişim kuramayanlara eşlik edip yardımcı olmaya çalışıyoruz. Ailelerle çocukları bir araya getirip 'Anneler Kendi Kendilerine Yardım Grubu' (Selbshilfegruppe) oluşturduk. Bu konuda fahri çalışmak isteyen ve bizlere tecrübeleri ve fikirleriyle yardımda bulunmak isteyenlere kapımız sonuna kadar açık ve her zaman kendilerini bekliyoruz'' dedi.

interaktiv-dern-yil-q.jpg
interaktiv-dern-yil-i.jpg
interaktiv-dern-yil-l.jpg

Başkan Sevgi Bozdağ, duyarlılığından ve desteklerinden dolayı T.C Berlin Başkonsolosu Ahmet Başar Şen, TDU Başkanı Remzi Kaplan, dernek yöneticilerine ve kuruluş yıldönümüne katkılarından dolayı ailelere teşekkür edip, engellilere yönelik çalışmalarını aralıksız olarak sürdüreceklerini belirtti.

interaktiv-dern-yil-j.jpg
interaktiv-dern-yil-k.jpg
interaktiv-dern-yil-p.jpg

ha-ber.com

 

banner201

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner307

banner308

banner310

banner311

banner312

banner174

sanalbasin.com üyesidir