Heinrich Noe Türkevi'nde resim sergisi açtı

Berlin Başkonsolosluğu himayesinde Berlin Türkevi'nde Alman resim sanatçısı Heinrich Neo'nın Türkiyedeki dağlık manzaralarından görünümler işleyen eserlerinde ''Eindrücke von Berglandschaften Bilder der Türkei'' adlı resim sergisi açıldı

Heinrich Noe Türkevi'nde resim sergisi açtı

 

 

Heinrich Noe Türkevi'nde resim sergisi açtı

Berlin Başkonsolosluğu himayesinde Berlin Türkevi'nde Alman resim sanatçısı Heinrich Neo'nın Türkiyedeki dağlık manzaralarından görünümler işleyen eserlerinde ''Eindrücke von Berglandschaften Bilder der Türkei'' adlı resim sergisi Türk ve Alman sanat severler arasında büyük ilgiyle karşılandı.

Resim sanatçısı Heinrich G. Noe, grafik, dizayn, resim kağıt tekniği üzerine eğitim gördü. Resimleri su boyalarıyla yapılmış ve kullandığı resim kağıtları el yapımından oluşmaktadır.

berlin-res-sergi-c.jpg
berlin-res-sergi-e.jpg

Değişik çalışmalar yanı sıra Kolaj tekniğindeki deneyimlerinden de yararlanarak yırtılmış, kesilmiş kağıt ve parçalanmış kumaşları sert bir zemin üzerine yapıştırılması ile kompozisyonlar oluşturdu.

berlin-res-sergi-d.jpg
berlin-res-sergi-f.jpg

Bu tekniklerle fırça ve boya yerine kağıt ve kumaşların doğal renklerinden yararlanan sanatçı yapmış olduğu eserlerindeki konular ağırlıklı olarak doğa ve insan üstündeki etkisini gözler önüne seriyor. Alman resim sanatçısı Heinrich Noe, başta Almanya olmak üzere dünya'nın birçok yerinde resim sergisine katılma fırsatı buldu.

berlin-res-sergi-b.jpg

ha-ber.com / Orhan ÖNALDI / Berlin 

Güncelleme Tarihi: 16 Eylül 2012, 22:52
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner322

banner324

banner323

banner320

banner321