banner216
Öne Çıkanlar ekonomi Aile Almanya Ankara Polis Berlin

''F Tipi Film'' Berlin'de büyük ilgi gördü

27 Aralık'tan itibaren tüm Avrupa'da gösterime girecek olan ''F Tipi Film'' Galası Berlin'de yapıldı ve büyük ilgi gördü

banner197
''F Tipi Film'' Berlin'de büyük ilgi gördü

 

 

''F Tipi Film'' Berlin'de büyük ilgi gördü

27 Aralık'tan itibaren tüm Avrupa'da gösterime girecek olan ''F Tipi Film'' Galası Berlin'de yapıldı ve büyük ilgi gördü

Grup Yorum'un yapım koordinatörlüğünde çekilen ''F Tipi Film'' Berlin Galası yapıldı. Ezel Akay, Sırrı Süreyya Önder, Barış Pirhasan, Aydın Bulut, Hüseyin Karabey, Reis Çelik, Vedat Özdemir, Mehmet İlker Altınay, Grup Yorum (FOSEM) olmak üzere 9 yönetmen yer aldığı filme Berlinli seyirciler büyük ilgi gösterdi.

f-tipi-film-gala-b.jpg
f-tipi-film-gala-d.jpg
f-tipi-film-gala-k.jpg

Grup Yorum'un yapım koordinatörlüğünde çekilen F Tipi Film'de Ezel Akay, Sırrı Süreyya Önder, Barış Pirhasan, Aydın Bulut, Hüseyin Karabey, Reis Çelik, Vedat Özdemir, Mehmet İlker Altınay, Grup Yorum (FOSEM) olmak üzere 9 yönetmen yer alıyor. F Tipi hapishanedeki Tecrit uygulamasını konu alan film 9 yönetmenin 9 ayrı hikâyesinden oluşuyor.​

Projede 9 yönetmen yer alıyor

Grup Yorum ‘un tasarlayıp geliştirdiği ve koordine ettiği bu proje içinde Ezel Akay, Sırrı Süreyya Önder, Barış Pirhasan, Aydın Bulut, Hüseyin Karabey, Reis Çelik, Vedat Özdemir, Mehmet İlker Altınay, Grup Yorum (FOSEM) olmak üzere 9 yönetmen yer alıyor. Yönetmenlerin her biri F Tipi hapishanedeki Tecrit uygulamasını konu alan 10'ar dakikalık kısa filmler çekti. Ancak ortaya çıkan filmler birbirine bağlanıyor ve tek bir uzun metraj film oluşturuluyor. Filmin adı F TİPİ FİLM olarak belirlendi. Filmlerde Tansu Biçer, Serkan Keskin, Bülent Emrah Parlak, Gizem Soysaldı, Erkan Can, Fırat Tanış, Civan Canova gibi birçok oyuncu rol aldı.

f-tipi-film-gala-c.jpg
f-tipi-film-gala-f.jpg
f-tipi-film-gala-i.jpg

Filmin rejisinden prodüksiyonuna kadar tüm aşamalarında teknik ekiplerin yanı sıra Sinema-TV öğrencileri de aktif olarak çalıştı.

Filmlerin tamamında Grup Yorum'un eski ve yeni müzikleri kullanıldı. Her filmde başka bir müzisyen Grup Yorum'un şarkılarını düzenliyor. Yönetmenlerin, öğrencilerin ve oyuncuların yanı sıra birçok müzisyen bu büyük kolektifin bir parçası durumunda.

f-tipi-film-gala-g.jpg
f-tipi-film-gala-h.jpg
f-tipi-film-gala-e.jpg

Berlin'deki Film Galası sonrası seyircilerin sorularını yanıtlayan yönetmen ve oyuncular, Berlin'de gördükleri ilgiden dolay çok mutlu olduklarını dile getirdiler.

ha-ber.com

 

 

 

 

 

banner201

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner307

banner308

banner310

banner311

banner312

banner174

sanalbasin.com üyesidir