banner269
Öne Çıkanlar Schengen Aile ABD Almanya Schengen Bilgi Sistemi Kürt Kültür Festivali

Dr. Sirkeci, Küresel Sokak Ekonomisi çok önemli

Giresun Üniversitesi öğretim üyesi Dr. Osman Sirkeci, Berlin Brandenburg Türk Alman İşverenler Birliği TDU`da yaptığı sunumda Küresel Sokak Ekonomisi`nin çok önemli olduğuna dikkat çekti.

banner197
Dr. Sirkeci, Küresel Sokak Ekonomisi çok önemli
Dr. Sirkeci, Küresel Sokak Ekonomisi çok önemli

Giresun Üniversitesi öğretim üyesi Dr. Osman Sirkeci, Berlin Brandenburg Türk Alman İşverenler Birliği TDU`da yaptığı sunumda Küresel Sokak Ekonomisi`nin çok önemli olduğuna dikkat çekti.

TDU`da yapılan toplantıda Başkan Remzi Kaplan, Euro Gıda marketler zinciri sahibi Celal Irgi ve Berlinli işveren Murat Ayvaz’ın da görüşlerine de başvuran Dr. Osman Sirkeci konuya ilişkin şunları söyledi:„Sokak ekonomisi, günlük yaşamın ve geleceğin de ayrılmaz parçasıdır. Sokak ekonomisi, piyasa ekonomisinde dışsallaştırılmış aslında sistemin temel fonksiyonlarındandır. 

Sokak ekonomisi, piyasa ekonomisinin aksaklıklarının tamircisi, noksanlıklarının gidericisidir. 

Sokak ekonomisi, dar gelirlinin yegâne tedarikçisidir. Sokak ekonomisi, piyasa ekonomisinin koruyucusu ve uzayan ömrünün garantisidir. Sokak ekonomisi, piyasa ekonomisinin hizmetkârı ve otomatik motivatörüdür. Sokak Ekonomisi Kendiliğinden Çözümleri
Sokak ekonomisi en büyük sosyal, küreyerel ürün ve hizmet sektörüdür. Sokak ekonomisi mikro ölçekli doğal tarımın garantisidir. Sokak ekonomisi düşük maliyetli birincil istihdam kaynağıdır. Sokak ekonomisi, düşük maliyetli, mikro ölçekli kütlesel ürün ve hizmet üretiminin ve dağıtımının güvencesidir. Sokak ekonomisi yapılan yardım ve destekleri misliyle faydaya dönüştürmektedir. Sokak ekonomisi en yaygın girişimcilik okuludur. Sokak ekonomisi, serbest piyasanın sıfır bürokrasi ile en kolay girişimcilik sektörüdür. Sokak ekonomisi girişimcilik ikliminin doğum yeri ve yaşam alanıdır.

Türkiye Cumhuriyeti'nde Osmanlı döneminden kalma zabıta görevlerini düzenleyen kanunlar ile belirlenen sokaktaki faaliyetler dünyanın çeşitli ülkelerinde son yıllardaki yeni düzenlemelerle de hukuki statüye kavuşmaya başlamış bulunmaktadır. “Toplantıda Dr. Osman Sirkeci`nin ilk ve Ortaokul sınıf arkadaşı olan Euro Gıda marketler zinciri sahibi Celal Irgi`nin de doğum günü kutlandı.

ha-ber.com/M. Sefa Doganay
banner201

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Avatar
गोपाल सिंह लोधी 9 ay önce

जबलपुर मध्य प्रदेश भारत

Avatar
Halis YERLIKAYA 9 ay önce

Sayin Osman Hocam sokak ekonomisini çok mükemmel anlatmış . Sokak Ekonomisini ortaya çıkaran yorumlayan Türkiye ve Dünya ya duyuran Osman Hocam bu sektörün canlanmasinin yolunu açmış ve bütün Dünyaya duyulmuştur. Bütün Dünya böylece Osman Hocamın bu işe egilmesini ve bu sektörün varlığını farketmistir. Böylelikle bu Sokak Ekonomisi kavramıyla birlikte geçimini Sokaklarda birseyler satarak geçiren insanların varlığı ortaya çıkmış ve bunun ekonominin belkemigi olduğu ve baslibasina bir sektör olduğu nu Osman Hocam ortaya çıkarmıştır.Böylece Türkiye ve Dünyada büyük bir sektoroldugu kabul gormustur bunu ortaya çıkaran Osman Hocamız teşekür ediyoruz Dünya çapında bu sektörün varlığını duyurduğu için bütün sokaksaticilarinin sevgisini saygısını kazanmış Dünya çapında tüm ülkelerde tanınan Osman Hocamızın çalışmaları biz öğrencileri olarak her zaman gurur kaynağımız olmaya devam etmektedir ne mutlu bize böyle Dünya çapında kendini kanıtlamış bir Hocamızın öğrencisi olmaktan büyük onur ve mutluluk duymaktayız.bu vesile ile Osman Hocamız sonsuz teşekkürler ediyoruz. Bayburttan kucak dolusu selamlarımı ve saygılarımı gönderiyorum.

Avatar
Osman Sirkeci 9 ay önce

Halis öğretmenimize anlamlı yorumundan dolayı çok teşekkür ediyorum

Avatar
Osman Sirkeci 9 ay önce

We would like to thank all our friends and followers from India who contributed to our work.

Avatar
Osman Sirkeci 9 ay önce

हम भारत के उन सभी मित्रों और अनुयायियों को धन्यवाद देना चाहते हैं जिन्होंने हमारे काम में योगदान दिया।

banner307

banner308

banner310

banner311

banner312

banner174

sanalbasin.com üyesidir