Diyalog için Berlin'e geldiler

Balıkesir Valiliğinden ve Balıkesir İl Özel İdaresinden oluşan üst düzey yetkililerden 7'kişilik bir heyet Berlin'de temaslarda bulundu

Diyalog için Berlin'e geldiler

 

 

Diyalog için Berlin'e geldiler

Kültürlerarası Diyalog Derneği Başkanı Ercan Karakoyun'un proje kapsamında Balıkesir Valiliğinden ve Balıkesir İl Özel İdaresinden oluşan üst düzey yetkililerden 7'kişilik bir heyet Berlin, Hollanda ve Brüksel Belediyelerinde çeşitli dallarda temaslarda bulunacaklar.

Balıkesir'den gelen Türk heyetini, Berlin Friedrichshain-Kreuzberg Belediyesi SPD Başkan Yardımcısı Dr. Peter Beckers, SPD Kreuzberg İlçe Meclis Üyesi Derya Ovalı, heyetler arası görüşmelerde, eyalet meclisi belediye arası çalışmalar, Berlin'in yol ve alt yapı çalışmaları gibi konular üzerinde incelemelerde bulunuldu.

balikesir-hey-berl-b.jpg

Ayrıca toplantıya katılan Friedrichshain-Kreuzberg Belediyesinde meslek eğitimi yapan Türk gençlerimizden Cem Homan, Said İnal ve Ayda Gündoğdu, eğitim esnasında Avrupa Birliğinden burs alarak İstanbul, Denizli ve Marmaris'te Belediye veya özel şirketlerde muhasebe bölümünde staj yaptıklarını bu sayede de hem Türkçelerini hem de hakla ilişkiler bölümlerinde tecrübe edinmiş olduklarını ve bu arada da Türkiye'yi çok beğendiklerini dile getirdiler.

balikesir-hey-berl-c.jpg
balikesir-hey-berl-d.jpg

Çok samimi geçen görüşmelerden sonra Balıkesir heyetinde Mustafa Karaduman, Fatih Sagay, Şenol Tekin, Abdulkadir Çelik, Mehmet Mandacı, Gökhan Mit ve Hüseyin Deniz 'den oluşan heyet, toplantıya katılan Friedrichshain-Kreuzberg Belediye yetkililerini Balıkesir'e davet ettiler.

balikesir-hey-berl-e.jpg
balikesir-hey-berl-f.jpg

ha-ber.com / Orhan ÖNALDI / Berlin 

Güncelleme Tarihi: 04 Ekim 2012, 22:35
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner322

banner324

banner323

banner320

banner321