banner216
Öne Çıkanlar Berlin Almanya DİTİB ABD terör Rose Gottemoeller

Dilek Kolat IKB'yi ziyaret etti

Berlin Eyaleti Çalışma, Uyum ve Kadın Bakanı Dilek Kolat, Lichtenberg ilçesinde, aşırı sağa karşı mücadele amacıyla çalışmalar yürüten Kültürlerarası Eğitim Merkezi'ni (IKB) ziyaret etti. Kolat, aşırı sağa karşı mücadeleye göçmen kökenli insanların dahil edilmesinin önemli olduğunu belirtti.

banner197
Dilek Kolat IKB'yi ziyaret etti

 

 

Dilek Kolat IKB'yi ziyaret etti

Berlin Eyaleti Çalışma, Uyum ve Kadın Bakanı Dilek Kolat, Lichtenberg ilçesinde, aşırı sağa karşı mücadele amacıyla da bazı çalışmalar yürüten Kültürlerarası Eğitim Merkezi'ni (IKB) ziyaret etti. Kolat, aşırı sağa karşı mücadeleye göçmen kökenli insanların dahil edilmesinin önemli olduğunu belirtti.

Lichtenberg Belediye Başkanı Andreas Geisel ile birlikte ziyareti gerçekleştiren Kolat, IKB üyeleriyle yaptığı toplantıda, derneğin çalışmaları hakkında bilgi aldı ve sorunlarını dinledi.

d-kolat-ikb-b.jpg

IKB üyeleri, Weitlingkiez adı verilen bölgede vatandaşları seferber ederek, aşırı sağcı yapıların bölgede kök salmaması için çeşitli faaliyetlerde bulunduklarını, aşırı sağcı "Almanya'nın Milliyetçi Demokratik Partisi"nin (NPD) duvarlara yapıştırdığı afişlerini yırttıklarını, aşırı sağcı gençlerin toplandığı yerlerde eylem yaptıklarını ve saldırıya uğrayan insanlarla da dayanışma gösterdiklerini anlattı.

Çalışmaları sayesinde ilçede NPD'yi destekleyenlerin oranının da azaldığına dikkat çeken dernek üyeleri, Kolat'a, aşırı sağcıların buluşma yeri olarak kullanmak istedikleri bir binayı da göstererek, aşırı sağcıları binadan çıkartmak için girişimde bulunduklarını kaydetti. Söz konusu binanın solcu gruplar tarafından siyah boyayla boyanmış olduğu belirtildi.

Kolat da, aşırı sağa karşı mücadeleye göçmen kökenli insanların dahil edilmesinin önemli olduğunu belirterek, Berlin'de vatandaşlar tarafından oluşturulan girişimlerin çok yaygın olduğunu, ancak vatandaşların biraraya gelerek sadece bir yerin nasıl güzelleştirilebileceğini değil, aynı zamanda aşırı sağa karşı nasıl mücadele edilebileceği konusunu da ele almaları gerektiğini söyledi.

d-kolat-ikb-c.jpg

IKB'nin çalışmalarını takdir ettiğini ve bu çalışmaların diğer ilçelere de örnek teşkil etmesini gerektiğini ifade eden Kolat, sadece bir suç işlendiği zaman harekete geçilmesinin yanlış olduğunu, aşırı sağa karşı bir gösteri düzenlendiğinde buna herkesin katılabileceğini, ancak doğrudan bir olaya müdahale ederek medeni cesaret göstermenin daha önemli olduğunu kaydetti.

Kolat ayrıca, birçok belediye başkanının, ilçelerinin imajının bozulmaması için sorunları gündeme getirmediğini, ancak Belediye Başkanı Geisel'in sorunları açıkça konuştuğunu, bu nedenle kendisini takdir ettiğini söyledi.

Geisel de, sorunlar dile getirilmediği sürece bunların var olmaya devam edeceğini, bu nedenle sorunların üzerine gidilmesi gerektiğini belirterek, IKB'nin bunu en iyi şekilde yaptığını ifade etti.

d-kolat-ikb-d.jpg

ha-ber.com 

banner201

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner291

banner301

banner272

banner276

banner274

banner275

banner302

banner192

banner174

sanalbasin.com üyesidir