Çorumlular Berlin Yarı Maratonu`na katılıyor

Almanya’nın Başkent Berlin'de bu yılın ilk `Yarı Maraton´ koşusu 7 Nisan 2019 Pazar Günü yapılacak.

Çorumlular Berlin Yarı Maratonu`na katılıyor

34 bin kişinin katılacağı bu koşuya amatör sporculardan kurulu 7 üyesi ile katılacak olan `Çorumlular Derneği Kültür ve Eğitim Merkezi e.V.´ derneğin Lindowerstr. ‘deki dernek lokalinde düzenlediği kahvaltıda maraton koşucularını tanıttı.

Her ayın ilk Cumartesi günü geleneksel olarak düzenlenen kahvaltıda, Nezaket Kirazlı, Nebahat Çakır, Alev Kirazlı, Cemal Yıldırım, Semih Taşın, Özgür Yıldırım ve Dursun Şahin’den oluşan maraton ekibi basın ve üyelere tanıtılırken; burada kısa bir konuşma yapan dernek başkanı Ali Yıldırım, "amacımız hem derneğimizi hem de kentteki sportif bir etkinliği tanıtmak." dedi.

Tanıtım kahvaltısında ayrıca dil ve uyum uzman eğitmeni Nergiz Karakuş ile Akdeniz Üniversitesi Avrupa Birliği Araştırma Merkezi (AKVAM) Müdürü ve Akdeniz Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Erol Esen birer sunum yaptılar.

Kahvaltı sonrası Gazeteci ve Yoga uzmanı Özlem Coşkun, sağlıklı nefes alma ve verme üzerine kısa bir bilgilendirici gösteri yaparken, kahvaltının müzikal bölümünü ise Veli Şahin ile Tugay Arayıcı üstlendi.

ha-ber.com/Orhan Önaldı/Hüseyin İşlek

Güncelleme Tarihi: 06 Nisan 2019, 21:36
YORUM EKLE
YORUMLAR
Nezaket Kirazli
Nezaket Kirazli - 3 ay Önce

Orhan bey çok teşekkür derneğimiz adına çok teşekkür ediyorum.

SIRADAKİ HABER

banner324

banner323

banner320

banner321