CHP Berlin üyeleri, SPD Avrupa Parlamento adayını dinledi

Alman Sosyal Demokrat Parti SPD'nin Avrupa Parlamentosu adayı Gaby Bischoff, seçimler kapsamında Berlin CHP Birliği tanıtım toplantısı gerçekleştirdi.

CHP Berlin üyeleri, SPD Avrupa Parlamento adayını dinledi

Berlin IG Metall sendika salonunda düzenlenen toplantıda açıklamalarda bulunan Bischoff, “CHP Birliği ile çalışmaktan büyük mutluluk duyuyorum. Avrupa hukuk sistemi herkese eşitlik temelinde; hiç kimsenin, din, cinsiyet, etnik köken, yaş, cinsel yönetim veya engellilik durumu yüzünden ayrımcılığa uğramaması yönünde haklar vermektedir.

Avrupa Birliği bu yolda büyük kazanımlar sağladı ve gelecekte de bu kazanımları artırmaya devam edecek. Ben de şahsen canla başla daha fazla işçi hakları, eşitlik ve katılım için çalışmalarımı sürdüreceğim. Aktif bir sendikacı olarak yaşam ve çalışma koşullarını iyileştirmek benim için siyasette temel bir mesele ve bu yönde de Brüksel ve Strazburg’da etkin olacağım. 26 Mayıs dayanışmanın, adaletin ve sürdürebilirliğin hâkim olduğu bir Avrupa için yoğun çalışmalar içinde olacağıma kimsenin kuşkusu olmasın.

Avrupa'da yükselen ırkçı popülist düzenin yükselişi Almanya iktidarda değiller, fakat ne yazık ki Macaristan'da İtalya'da hükümete girmiş durumda ve kanunları çiğnemekteler. Bunlarla başa çıkmak için daha güçlü Avrupa daha güçlü demokrasiyi savunmamız gerekecek. Avrupa Birliği dünyadaki milyonlarca insana ait olduğu serbestçe dolaşabildiği en büyük bir pazar olmasına rağmen bazı sorunları da beraberinde getiriyor” dedi.

Avrupa'nın doğuya doğru genişlemesinden sonra bu ülkelerde yaşam standartlarının yükseldiğini gözlemleyemediklerine, Avrupa’nın doğu ülkelerinde gelir sağlayamadıkları için batıya doğru beyin göçünün olduğuna dikkat çeken Bischoff, bunun da Avrupa için kaygı verici bir durum olduğunu belirtti.

Avrupa'da yaşam koşullarını birbirine denk getirmek için önce iş güvencesi ve yaşam standardını yükseltilmesi gerektiğine işaret eden Bischoff, bu konuda Almanya'nın da eşitlik ayrımcılık konularında geride kaldığını dile getirdi.

Bischoff,” Türkiye ye karşı çifte strateji uyguluyoruz ya da uygulamak durumunda kalıyoruz Bunun bir tanesi hükümete karşı bir pozisyonda bulunarak Türkiye’de önce müzakereler donduruldu. Bu müzakerelerin tamamen dondurulmak anlamına gelmiyor. Resmi olarak Türkiye aday ülke başvurusu devam etmektedir, Kaynaklar hükümete değil, sivil toplum kuruluşlarına aktarıldı” dedi.

ha-ber.com/Orhan Önaldı

Güncelleme Tarihi: 17 Nisan 2019, 15:02
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner324

banner323

banner320

banner321