CHP Berlin'de seçim yarışı hızlandı 

CHP Berlin Birliği 25 Kasım Pazar günü olağan genel kurulunu gerçekleştirecek. Seçim yarışının hızlandığı ve kızıştığı Berlin'de birliğin başkanlığını yapan Kenan Kolat'a karşı Ruşen Budak aday olacak. 

CHP Berlin'de seçim yarışı hızlandı 
CHP Berlin Birliği'nde bu pazar günü yapılacak genel kurulda seçim yarışı hızlandı. CHP Berlin Birliği'nin başkanlığını yürüten Kenan Kolat'a karşı Ruşen Budak'ın aday olması bekleniyor. Sendikal çalışmalarla önplana çıkan Ruşen Budak, kısa zaman önce birliğin üyeleriyle bir araya gelmiş ve aday tanıtım toplantısıyla CHP Berlin Birlik Başkanlığına aday olacağını duyurmuştu. Yaklaşık 900 üyesi bulunan CHP Berlin Birliği başkanlığına Sürpriz bir aday çıkmazsa iki başkan adayıyla gidilecek. İMAM KALOĞLU DA BUDAK'IN LİSTESİNDE 
Öte yandan son genel kurulda Kenan Kolat'a karşı başkanlık koltuğu için yarışan ve kazanamayan İmam Kaloğlu da Ruşen Budak'ın listesinden yönetim kuruluna adaylığını açıkladı. İmam Kaloğlu, seçim yarışının hızlandığı CHP Berlin genel kuruluna ilişkin olarak şunları söyledi: 

“Seçim çalışmaları demokratik çerçevede devam ediyor. Ruşen Budak'ın geçmişteki CHP Partisi içindeki çalışmalarının yanı sıra sendikal ve örgütsel tecrübeleri Berlin birliği başta olmak üzere, Yurtdışı Birlikleri açısından da büyük bir kazanç olacağına inandığım için başkanlık yarışından vazgeçtim ve yönetim kuruluna adayım. 

Kenan Kolat'ın son iki yıllık çalışması beklenin altında olduğu, bu nedenle Ruşen Budak yönetiminde güçlü bir kadroyla bu açığı kapatacağımıza inanıyorum. Daha güçlü CHP Berlin Birliği oluşturacağız. Bu anlamda bütün üyelerimizden destek bekliyoruz”.ERDAL TOPBAŞ`DAN ÖNEMLİ UYARI
25 Kasım 2018 de yapılacak CHP Berlin Birliği Teşkilatı seçimlerinde Başkan Kenan Kolat`a karşı yeni aday Ruşen Budak’ın listesinde yönetime aday olan Erdal Topbaş ise oy kullanacak üyelerin yanlarında kimliklerini getirmeleri konusunda önemli uyarıda bulundu.Erdal Topbaş, “Genel kurulda secime katılıp oy kullanmak isteyen üyelerden kimliklerini yanlarında getirmelerini önemle rica ediyorum. Aksi takdirde oy kullanma hakkını kaybederler.Köklü bir siyasi geçmişi olan Ruşen Budak ve dava arkadaşlarımız ile 18 Kasım 2018`de bir araya gelerek 25 Kasım 2018 de yapılacak olan seçimler için son çalışmaları gözden geçirdik. Yönetimi kazandıktan sonra yapacaklarımız konusunda üzerinde fikir alışverişinde bulunduk.Heyecanlı ve çok istekliyiz. Cumhuriyet Halk partililer olarak bu sefer Berlin'de Cumhuriyet Halk Partisi'ne yakışan, siyasi bir duruş sergileyen CHP teşkilatının temelini atacağız” dedi. 


ha-ber.com/Metin ES / Berlin
Fotograflar: Mustafa Temel
Güncelleme Tarihi: 20 Kasım 2018, 20:37
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner322

banner324

banner323

banner320

banner321