banner216
Öne Çıkanlar Türkiye FETÖ ABD PKK Almanya DİTİB

CHP Berlin Birliği’nden önemli çalışma

CHP Berlin Birliği, Otomatik Bilgi Paylaşımı Yasası ile ilgili bir broşür yayınlayarak bir ilke imza attı. 

banner197
CHP Berlin Birliği’nden önemli çalışma
CHP Berlin Birliği’nden önemli çalışma

CHP Berlin Birliği, Otomatik Bilgi Paylaşımı Yasası ile ilgili bir broşür yayınlayarak bir ilke imza attı.

Son dönemde tartışmalara neden olan Otomatik Bilgi Paylaşımı yasasına ilişkin bir broşür hazırlayan CHP Berlin Birliği, bu konuda kafaları karıştıran noktaları ve yasanın olumlu ve olumsuz yanlarını aydınlatmayı hedefliyor. 

Yasa, yurtdışında yaşayan Türkiye Cumhuriyeti yurttaşlarını ekonomik olarak zor durumda bırakacağı endişesiyle büyük tepkilere yol açmıştı. Yasayı hazırlayan AKP’den de doyurucu bir açıklama gelmemişti. 

CHP Berlin Birliği’nin hazırladığı broşürün önsözünde şu ifadelere yer veriliyor: 

“Bu bilgi kitapçığı Türkiye dışında yaşayan vatandaşlarımızı ‘Otomatik Bilgi Değişimi Yasası’ kapsamında bilgilendirmek üzere yapılmış ilk çalışmadır.

Böylesi bir bilgilendirmenin anlaşmayı imzalayan Hükümet olarak Adalet ve Kalkınma Partisi (AKP) iktidarı tarafından yapılması gerekirken, Hükümet vatandaşlarımızın bu gereksinmesini karşılamadığı gibi, varolan birçok soruyu da geçiştirmektedir. Oysa vatandaşlarımızın önemli bir kesimi bu yasal düzenleme ile mağdur olup zarar görebilecektir. AKP’nin yurtdışında yaşayan vatandaşlarımıza yönelik politikalarının yanlışlıkları bir kez daha ortaya çıkmaktadır. 

Siyasi partiler halkına hizmet etmek ve onların çıkarlarını savunmak zorundadır; vatandaşlarımız da her konuda doğru ve zamanlı bilgi alma hakkına sahiptir.”Broşüre aşağıdaki bağlantıdan ulaşılabilir: 

http://chpberlin.de/site_multi/index.php/tr-tr/

ha-ber.com
 
banner201

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner291

banner301

banner272

banner276

banner274

banner275

banner302

banner192

banner174

sanalbasin.com üyesidir