Cem Özdemir, Türkiyemspor'u ziyaret etti

Türkiyemspor'un antrenman sahasını bu hafta Birlik90/Yeşiller Partisinin Eş Başkanı Cem Özdemir ziyaret etti. Türkiyemspor gibi Kreuzberg semtinde ikamet eden Özdemir kulübün gençlere yönelik çalışmalarıyla ilgilendi.  

Cem Özdemir, Türkiyemspor'u ziyaret etti

 

Cem Özdemir, Türkiyemspor'u ziyaret etti

Türkiyemspor'un antrenman sahasını bu hafta Birlik90/Yeşiller Partisinin Eş Başkanı Cem Özdemir ziyaret etti

Türkiyemspor gibi Kreuzberg semtinde ikamet eden Özdemir kulübün gençlere yönelik çalışmalarıyla ilgilendi.

Ayrıca kulüpte gönüllü çalışanlar tarafından kulübün içinde bulunduğu iflas süreci ve kulübü kurtarmak için neler yapıldığı hakkında bilgi aldı. Yönetim kurulu üyesi Beklan Coşkun, Özdemir'e üzerinde adının yazılı olduğu ''10 numaralı C. Özdemir'' yazan Türkiyemspor forması hediye etti.

Kreuzberg'de bulunan Blücherstrasse'deki kapalı spor salonu Cem Özdemir'in ziyareti sırasında doldu taştı. Bu sırada sahada aynı anda iki Türkiyemspor genç takımı antrenman yapmaktaydı. Genç futbolcular gösterilen ilgi karşısında siyasetçilerle esprili ve ironik bir dille tanıştılar ve bu tanışma orada bulunanlar tarafından ilgiyle izlendi. Genç sporcular kendilerini şöyle tanıttılar: Merhaba Cem, adım Ronaldinho, ya da Merhaba Cem, adım Messi... ''

Kapalı salon ziyaretinden sonra Özdemir Türkiyemspor'un tek kullanılabilen spor sahasını ziyaret etti. Yöneticiler bu sahada aynı anda altı takımın antrenman yapmak zorunda kaldığı bilgisini Özdemir'e verdiler. Türkiyemspor yöneticileriyle bilgi alış verişi içinde bulunan Özdemir'e ayrıca yapısal sorunlar ve sahaların yetersizliği problemleri hakkında da bilgi aktarıldı.

Özelikle ''Sensiz Eksiğiz, Senle Türkiyemspor'' adı altında gerçekleştirilen kurtarma kampanyası ile ilgili soru sorular sordu Özdemir. Yöneticiler son durum hakkında Özdemir'e verdikleri bilgide şunu belirttiler:'' 18.000 Euro topladık bugüne kadar bu plana göre, ama planın önüne geçemedik daha.'' Ziyaretin sonunda Özdemir Türkiyemspor'un önemine vurgu yaptı: ''Ben Baden-Württemberg eyaletinde doğdum ve aramızdaki mesafeye rağmen tabi ki Türkiyemspor'u tanıyorum. Bu şartlar altında böyle sportif başarılarla dolu ve sosyal alanlarda aktif olan bir kulüp görmek büyüleyici. Buna destek amaçlı bende severek 100 Euro bağışlayarak Türkiyemspor'un ''Sensiz Eksiğiz, Senle Türkiyemspor'' kampanyasında bir parça olacağım.''

ozdemir-turkiyem-b.jpg

ha-ber.com

 

Güncelleme Tarihi: 20 Aralık 2012, 23:41
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner322

banner324

banner323

banner320

banner321