BTMK kuruluşunun 14.yılını konserle kutladı

Berlin Türk Musikisi Konservatuvarı BTMK, kuruluşu'nun 14. yılını Berlin Kültürler Atölyesi'nde ''Unutulmayan Eserler'' adli muhteşem bir konserle kutladı

BTMK kuruluşunun 14.yılını konserle kutladı

 

 

BTMK kuruluşunun 14.yılını konserle kutladı

Berlin Türk Musikisi Konservatuvarı BTMK, Kuruluşu'nun 14. yılını Berlin Kültürler Atölyesi'nde ''Unutulmayan Eserler'' adli muhteşem bir konserle kutladı

Berlin'de 1998 yılında Halime Karademirli ve eşi udi Nuri Karademirli çiftinin hayta geçirdiği Türk Musikisi Konservatuarı BTKM, kuruluşunun 14. yılını müzikseverlerle birlikte, Kültürler Atölyesi‘nde kutladı.

btmk-konser-b.jpg
btmk-konser-g.jpg

''Unutulmayan Eserler'' adlı solistler geçidi konseri düzenleyen BTMK'nin özel akşamına, Berlin Büyükelçisi Hüseyin Avni Karslıoğlu'nun eşi Gamze Karslıoğlu da dinleyici misafir olarak katıldı.

Yunanlı Perikles Mastrangelis'in seslendirdiği Prof. Dr. Alaeddin Yavaşça‘nın Kürdilihicazkâr bestesi 'Geçmesin Günümüz Sevgilim Yasla' ile başlayan konserin ikinci eseri ise Zeki Müren'in 'Şimdi Uzaklardasın' adlı parçasıydı.

btmk-konser-d.jpg
btmk-konser-c.jpg

Konserin ilk bölümünde Tuğba Schröder, Petra Strawowczyk, Başak Babaç, Gülistan Ünder, Sahra Erbaykent, Tolga Yılmaz ve Canan Üzerli solist olarak mikrofon karşısına çıktılar. Birinci bölüm, udi Selahattin Altınbaş'ın 'Dilimi Bağlasalar 'adlı güzel Hüzzam eserini, Canan Uzerli'nin seslendirmesi ile son buldu

Konserin ikinci bölümü geçen hafta hayata gözlerini kapatan 'Bozkır'ın Tezenesi' büyük ozan Neşet Ertaş'ın 'Neredesin Sen' adlı eseriyle başladı.

btmk-konser-e.jpg
btmk-konser-f.jpg

İkinci bölümde Pınar Tunar, Emine Karaağaç, Gülseren Yazar, Burcu Top, Faruk Ejder, Diren Aras ve Cüneyt Guluf ve Türk müziğinden örnekler sundular. Konser bitiminde tüm solistler ve koro elemanları dinleyiciler tarafından ayakta alkışlandı.

ha-ber.com 

Güncelleme Tarihi: 01 Ekim 2012, 13:55
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner322

banner324

banner323

banner320

banner321