BTMK 20. Yılını muhteşem bir balo ile kutladı

Kuruluşu’nun 20. Yılını değişik etkinliklerle kutlayan BTMK finali muhteşem bir balo ile taçlandırdı.

BTMK 20. Yılını muhteşem bir balo ile kutladı
BTMK 20. Yılını muhteşem bir balo ile kutladı

Kuruluşu’nun 20. Yılını değişik etkinliklerle kutlayan BTMK finali muhteşem bir balo ile taçlandırdı.

Bu yıl kuruluşunun 20. Yılını değişik etkinlikler düzenleyerek, konserler ve atölye çalışmaları yaparak kutlayan Berlin Türk Musiki’si Konservatuvarı (BTMK) kutlamaların finalini muhteşem bir balo ile yaptı.Merhum ud virtüözü üstad Nuri Karademirli tarafından ilk adımları 1998 yılında atılarak kurulan Berlin Türk Musikisi Konservatuarı’nın Lutzow Ufer’deki Sheraton Grand Esplanade otelinde düzenlenen 20. Yıl balosuna Türkiye’den konuk TRT Sanatçısı Meral Azizoğlu ve özel orkestrası Grup Pandora katıldı.Berlinli işadamları, işkadınları ve işverenlerinin katıldığı baloda oldukça tanıdık simalarda vardı. Az sayıda dernek, müzik korosu ile grupları ve sivil toplum kuruluşu temsilcilerinin katıldığı baloda en çok eğlenen ve 100 Euro`luk ödülü alan kazanan, Berlin Klâsik Türk Müziği  Derneği’nin saymanı Talip ve Yaşariye Gözdereliler çifti oldu.  Özel jüri tarafından gecenin en iyi eğlenen çifti olarak seçilerek, kısa bir süre önce Wittenberg Platz’da açılan Baba Pirzola’nın verdiği ödülü kazandı.Balonun sunumunu 2003 yılından bu yana Metropol FM ‘de program hazırlayan ve `Sabah Şekeri´ adlı müzik programını sunan Serdar Semizoğlu ve Aslı Cankat yaptılar. Serdar ve Konservatuvarın eski öğrencilerinden Aslı Cankat konuklara BTMK’nın kısa bir tarihçesini anımsatarak sahneye Halime Karademirli’yi davet ettiler.Rahmetli eşi Nuri Karademirli ile birlikte kurdukları BTMK’nın 20. yıla erişmesi ve bu geceyi birlikte kutlayamadıkları için aynı anda hüznü ve sevinci bir arada yaşayan Halime Karademirli gözlerinin bir hayli nemli nemli olduğu ve konuşma öncesi gözyaşlarına hakim olamadığı gözlemlendi. Halime Karademirli baloya katılan konuklara kısa bir konuşma ile teşekkür etti. Halime Karademirli baloya katılan dostları ve konuklarına teşekkür ederek başladığı kısa konuşmasına şöyle devam etti. “Konservatuvarı aslında biz yalnız karıkoca kurmadık. Hep beraber kurduk, burada oturan herkesin ufacıkta olsa mutlaka bir katkısı vardır konservatuvara. Sizin enerjileriniz eğer bende olmasaydı, bana yansımasaydı, ben bu başarıya ulaşamazdım. Bana bu mutluluğu yaşattığınız için sizlere teşekkür ederim. Hepinizi çok seviyorum. Bu konservatuvarı hep birlikte elbirliği ile devam ettireceğimize inanıyorum. Benim bundan sonraki hedefim, burada hepinizin önünde söylüyorum, bizim artık konservatuvarı bir vakıflaştırmamız gerekiyor. Biz oraya doğru gidelim ki çocuklarımız, torunlarımız, herkes bu konservatuvara devam etsinler, gelsinler; bizler bir isimiz, gelip geçiciyiz ama konservatuvar kalıcı olmalı diye düşünüyorum. Bu konuda hepinize de çok güveniyorum. Ben çok teşekkür ediyorum herkese, iyi ki varsınız, iyi ki bu akşam buradasınız. “ Halime Karademirli konuşmasından sonra balonun müzik ve eğlence bölümüne geçildi. 

Serdar Semizoğlu ve Aslı Cankat’ın anonsuyla sahneye gelen konuk müzik grubu Pandora son yıllara damgasını vuran Türk müziğinin en güzel enstrümantal parçalarıyla konuklarını eğlendirdiler. Daha sonra Türkiye’den özel olarak bu konser için gelen Karademirli ailesinin yakın dostu konuk TRT Sanatçısı Meral Azizoğlu, özel orkestrası Grup Pandora‘nın eşliğinde pop müziğinden arabeske, fantezi eserlerden, Türk sanat müziğine kadar seslendirdiği birbirinden güzel eserlerle baloya katılan konukları Türk müziğine doyurdu. Uzun zamandır böyle eğlenmediklerini söyleyen ve pisten ayrılmayan müzikseverler gecenin ilerleyen saatlerine kadar gönüllerince eğlenip bol bol dans ederek, göbek attılar. Müzikseverlerin Meral Azizoğlu’ndan son bir istekleri daha vardı. Azizoğlu, programının son şarkısı olarak Amir Ateş‘in güzel bestesi "Bir kızıl goncaya benzer dudağın" adlı bestesini seslendirdi.BTMK’nın kuruluşunun 20. yılını kutlama balosu, Halime Karademirli ve kızı Sinem Karademirli Özyavuz’un Berlin Türk Musikisi konservatuvarı için hazırlanan özel pastayı keserek konuklara sunması ile sona erdi.ha-ber.com/Hüseyin İşlek/Orhan Önaldı
Güncelleme Tarihi: 11 Ekim 2018, 11:37
YORUM EKLE
YORUMLAR
Resat Curuk
Resat Curuk - 11 ay Önce

Ben sana herseyin cok guzel olacagini soylemistim. Bak okuyunca anladım ki herşey mükemmel olmuş. Seninle gurur duyuyoruz. Bizler orada olamasakta kalbimiz seninle idi. Kutluyor ve öpüyoruz.

SIRADAKİ HABER

banner322

banner324

banner323

banner320

banner321