Berlin`den Şehit Ailelerine destek geldi

Berlin'de uzun süredir faaliyetlerini sürdüren Şehit Aileleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Bilgilendirme ve Çalışma Grupları oluşturma toplantısı düzenledi.

Berlin`den Şehit Ailelerine destek geldi
Berlin`den Şehit Ailelerine destek geldi

Berlin'de uzun süredir faaliyetlerini sürdüren Şehit Aileleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği  Bilgilendirme ve Çalışma Grupları oluşturma toplantısı düzenledi.

Tiyatrom`da gerçekleştirilen toplantıya Berlin Şehit Aileleri Yardımlaşma ve Dayanışma Dernek  Başkanı Ali Tüfekçi, Hakan Kınacı, Emre Sönmez, Genel Sekreter Aslı Kavaklar, Derneğin ilk kurucularından Özcan Gözüaçık ve Ankara Şehit Aileleri Federasyonu Kadın Kolları Başkanı Emine Sönmez katıldılar.Berlin Şehit Aileleri Yardımlaşma ve Dayanışma Dernek Başkanı Ali Tüfekçi toplantının açılış konuşmasında Dernek 2008’den itibariyle Türkiye'deki Şehit Ailelerine ve çocuklarına destek vermek adına yol çıktıklarını dile getirdi.Dernek Başkanı Ali Tüfekçi, “Yaklaşık üç ay önce ekibimizle birlikte görüşerek daha fazla Şehit Ailesi çocuğuna yardım vermeyi karar aldık. Bununla ilgili de aktif bir şekilde çalışmaya başladık. Şu anda heyecanlıyız. Çok motiveyiz. Sesimizin ulaştığı her kesimden bu konuda destek bekliyoruz 200 bin şehit ailesi olduğunu düşünüyorum.
Şehit Ailesine yardım etmemiz için illaki kendi ailenizden birinin şehit olması gerekmiyor. Bir vatan evladı olarak gönüllü askerlik yapmış bir kardeşiniz olarak insanların nasıl çarpıştığını nasıl şehit düştüğünü çok iyi bilen kişilerden biriyim. İnsan olarak, bir vatandaşlık görevi olarak, yardım seven bir milletiz.Bu vatan uğruna ölen insanların bize emanet olarak bıraktığı çocukları sahip çıkalım. Kuruluşumuzdan itibaren 10' sene içerisinde bugüne kadar şehit çocuğu olan bunların çoğunluğu kız olmak üzere 40 şehit çocuğu üniversite öğrencisi olarak başlangıcından itibaren meslek sahibi olana kadar gücümüz yettiğince ayda 100-150 Euro civarında para gönderdik.Gerçekten ihtiyaç sahipleri olanlarla bağlantıya geçerek, ulaşıyoruz. Eğitim süreci içinde karınca, kararınca ihtiyaç duydukları konuda destekliyoruz.Bir banka hesaplarının olduğunu ifade eden Tüfekçi, “Burada toplanan paralarda herhangi bir kişi olarak hesaptan para çekmesi mümkün değil. Sadece bir yerden bir yere banka havalesiyle gönderiliyor. Ve çok ciddi bir ekiple çalışıyoruz her şey kontrolümüzde gerçekleşiyor.Ayrıca Türkiye’deki ciddi çalışan yardımlaşma dernekleriyle ve Mehmetçik Vakfı ile de birlikte hareket ediyoruz “dedi.       ha-ber.com/Orhan Önaldı
Güncelleme Tarihi: 15 Mart 2018, 22:21
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner322

banner324

banner323

banner320

banner321