banner216
Öne Çıkanlar ekonomi Aile Almanya Ankara Polis Berlin

Berlin'den İstanbul Beykoz'a yardım eli

Berlin'de, İstanbul Beykoz Eğitime Destek Derneği (BEDES) yararına tavla turnuvası düzenlendi

banner197
Berlin'den İstanbul Beykoz'a yardım eli

 

 

Berlin'den İstanbul Beykoz'a yardım eli

Berlin'de, İstanbul Beykoz Eğitime Destek Derneği (BEDES) yararına tavla turnuvası düzenlendi

Berlin'den İstanbul Beykoz'a yardım eli uzandı. Türk Alman İşadamları Birliği (TDU) Başkanı Remzi Kaplan'ın işadamı oğlu Birol Kaplan, örnek bir girişimde bulunarak gelirini İstanbul Beykoz Eğitime Destek Derneği'ne (BEDES) vermek üzere tavla turnuvası düzenledi.

berl-beyk-yardim-b.jpg
berl-beyk-yardim-c.jpg
berl-beyk-yardim-e.jpg

Kentin doğu yakasındaki Anu Bar'da düzenlenen turnuvada şampiyon belli olurken, kimsesiz, yardıma muhtaç ve fakir çocukların okutulması için 5 bin Euro toplandı.

Üniversite öğrencisi Gökhan Sarpkaya şampiyon olup birincilik kupasını alırken, işadamı Hüssam Berkkanoğlu ikinci ve Aysun Aksakal ise turnuvanın en centilmeni seçilerek 3. kupasını aldı.

berl-beyk-yardim-p.jpg
berl-beyk-yardim-f.jpg
berl-beyk-yardim-i.jpg

Türkiye'deki kimsesiz, yardıma muhtaç ve fakir çocukların eğitimini desteklemek amacıyla başkentin eski Doğu Berlin sınırları içindeki Banu Bar'da düzenlenen Tavla Turnuvası, başkentin önde gelen isimlerini bir araya getirdi.

Tavlanın başına geçip ter döken kadınlı-erkekli Berlinli Türkler, eğitime yardım eli uzatmak için âdete birbirleriyle yarışırken, kaynaşmanın en güzel örneğini sergilediler.

berl-beyk-yardim-h.jpg
berl-beyk-yardim-d.jpg
berl-beyk-yardim-j.jpg

Yarışmacıların kimle karşılaşacakları kura ile belirlenirken, eleme usulü yapılan turnuva zevki ve heyecanlı geçti.

Kıran kırana geçen turnuvada yarışmacılar birbirleriyle kıyasıya mücadele ederken, yaptıkları esprilerle de ortalığı kırıp geçirdiler.

berl-beyk-yardim-k.jpg
berl-beyk-yardim-l.jpg
berl-beyk-yardim-m.jpg

Birol Kaplan turnuvadan ve Ferhat Göçer konserinden toplanan paraları İstanbul'a giderek Beykoz Derneği Başkanı Gülay Demirel'e teslim edecek.

Tavla Turnuvası'na 32 kişinin katıldığını belirten Birol Kaplan, katılım ücretleri ve şampiyonaya destek verip bağış yapanlardan 5 bin Euro toplandığını belirtip, ''Daha önce Berlin'de düzenlediğimiz Ferhan Göçer konserinden ve tavla turnuvasından elde ettiğimiz parayı İstanbul Beykoz'daki BEDES'e vereceğiz. Eğitime destek amaçlı bu turnuvaya gösterilen ilgi ve destek bizleri çok mutlu etti. Bunun için maddi veya manevi desteklerini esirgemeyen tüm dostlarımıza ve katılımcı arkadaşlara teşekkür ediyorum'' dedi.

berl-beyk-yardim-o.jpg
berl-beyk-yardim-q.jpg
berl-beyk-yardim-n.jpg

ha-ber.com

 

banner201

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner307

banner308

banner310

banner311

banner312

banner174

sanalbasin.com üyesidir