Berlin'de sivil toplum kuruluşlarından ortak iftar

Berlin’de sivil toplum kuruluşları tarafından verilen iftara Başbakan Yardımcısı Sigmar Gabriel de katıldı.

Berlin'de sivil toplum kuruluşlarından ortak iftar

Berlin'de sivil toplum kuruluşlarından ortak iftar

Berlin’de sivil toplum kuruluşları tarafından verilen iftara Başbakan Yardımcısı Sigmar Gabriel de katıldı.

Berlin Türk Cemaati (TGB), Berlin İslam Federasyonu, TÜMSİAD Berlin Şubesi, Berlin Alperen Ocakları, İslam Toplumu Milli Görüş (IGMG) ve Eyalet İslam Kültür Merkezleri’nin (VIKZ) tarafından ortak iftar verildi.

Esplanada Otel’de verilen iftar yemeğine Sosyal Demokrat Parti (SPD) Genel Başkanı ve Başbakan Yardımcısı Sigmar Gabriel, Federal Meclis Başkan Yardımcısı Petra Pau, Hristiyan Demokrat Birlik Partisi (CDU) Genel sekreteri Peter Tauber, Berlin Büyükelçisi Hüseyin Avni Karslıoğlu, Berlin Büyükelçiliği Müsteşarı Hidayet Çilkoparan, Berlin Başkonsolosu Ahmet Başar Şen ve çok sayıda davetli katıldı.Burada bir konuşma yapan Sigmar Gabriel, sığınmacı akınına dikkati çekerek, ''Sığınmacıların topluma katılımı ve gerekenleri konusunda Müslümanlar bize yardımcı olabilirler'' dedi.

Almanya'da 18 yaş altındakilerin önemli oranının göçmen kökenli gençler olduğunu ifade eden Gabriel, ''Onlar olmadan demografik dönüşüm başarılı olamaz. Burada çok sayıda değişik ülkelerden geldikleri için iki dil birden konuşuyorlar. Onlar ülkemizin önemli bir parçası'' diye konuştu.ha-ber.com

Güncelleme Tarihi: 22 Haziran 2015, 23:24
YORUM EKLE
YORUMLAR
no capulcu
no capulcu - 4 yıl Önce

akp-yalakasi spd'nin yaptiklarina bakin

özgenc dal
özgenc dal - 4 yıl Önce

basliginiz yanlis!!! "sivil toplum kuruluslarindan ortak iftar" degil, "islami kuruluslardan ortak iftar" demeniz gerekirdi. laik sivil toplum kuruluslarinin , diger dini kuruluslarin davet edilmedigi bir iftar "ortak iftar" olamaz. ne yazikki bizim dinci kuruluslar hala ortak bir etkinlik düzenleme düzeyine ulasamadilar.

Yunus Uslu
Yunus Uslu - 4 yıl Önce

sivil toplum kuruluslarinin gorevi her firsatta fotograf cektirmektir. ramazaniniz mubarek olsun. selamlar ederiz.

Karaoglan
Karaoglan - 4 yıl Önce

no capulcu sen hastasin git bi tedavi ol

no capulcu
no capulcu - 4 yıl Önce

günde 5 vakit namaz kiliarak her türlü hastaliktan kurtulunur diye reklam yapan camilerde islami holdingler icin para toplayan ak-yandaslarin haykirislari secim sonucu bulunduklari ruhsal durumu ve caresizliklerinin ispatidir. gercekleri kabul edemeyenler icin: spd ve üst düzey yönceticileri akp-yalakasidir.

SIRADAKİ HABER

banner322

banner324

banner323

banner320

banner321