Berlin`de muhteşem 23 Nisan kutlaması

Berlin Başkonsolosluğu'nun organizesiyle 23 Nisan etkinliği düzenlendi.

Berlin`de muhteşem 23 Nisan kutlaması

Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin açılışının 99. yıldönümünde 23 Nisan Egemenlik ve Çocuk Bayramı Berlin Başkonsolosluğu himayesinde coşkulu bir şekilde kutlanırken, renkli görüntülere sahne oldu.

Türkiye Cumhuriyeti'nin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk, silah arkadaşları ve Şehitler için saygı duruşunda bulunulmasının yanı sıra Türk ve Alman İstiklal Marşları okundu.

Berlin'de yapılan 23 Nisan Egemenlik ve Çocuk Bayramı Törenlerine T.C. Berlin Büyükelçisi Ali Kemal Aydın, Büyükelçi Müsteşarı Ufuk Gezer, Büyükelçilik Eğitim Müşaviri Prof. Dr. Cemal Yıldız, Berlin Başkonsolosu Mustafa Çelik ve dernek, sivil toplum örgütleri temsilcileri yanı sıra çok sayıda anne babalar çocuklarıyla birlikte katılarak coşkulu bir gün yaşadılar.

23 Nisan Bayramı etkinliklerinde halk oyunları, şarkılar, yüz boyama, geleneksel çocuk oyunları, Hacivat gösterileri, mehter takımı gösterileri gibi daha birçok etkinlikler sergilendi,

Törenlerden önce Berlin Büyükelçisi Ali Kemal Aydın, Büyükelçilik Eğitim Müşaviri Prof. Dr. Cemal Yıldız ve Berlin Başkonsolosu Mustafa Çelik, Türkiye Büyük Millet Meclisinin 99. kuruluş yıldönümü ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramının önem ve ehemmiyetini anlatan konuşmalar yaptılar.

Konuşmalarda, “Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramının çocuklarımıza armağan olarak atandığını ve dünya da örneği olmayan müstesna bir gün olarak kabul gördü.

Bugünde ülkemizin bağımsızlığını egemenliğini çocuklarımız en iyi şekilde idrak etmeleri, bugünün şuuruyla bilinciyle, okuyacakları şiirlerle gösterilerle coşkulu bir şekilde kutlamaları hepimiz için çok önemlidir.

Bilhassa bu önemli günde, yurt dışında yaşamak hissetmek, hepimiz için büyük bir mana teşkil etmektedir. Bu etkinlikleri önümüzdeki yıllarda burada yetişen gençlerimiz daha güzellerini düzenleyeceklerdir.” İfadeleri yer aldı.

Bu organizelerde büyük katkıları bulunan Berlinli işadamlarına Büyükelçiliğimiz ve Başkonsolosluk olarak teşekkür edildi.

ha-ber.com/Orhan Önaldı/Berlin

Güncelleme Tarihi: 06 Mayıs 2019, 13:12
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner322

banner324

banner323

banner320

banner321