banner269
Öne Çıkanlar Berlin Bilim PKK Ankara Almanya Türkler

Berlin'de ''Girişimcilik Semineri'' düzenlendi

MÜSİAD Berlin ve BWK'nın ortak çalışması ile ''Girişimcilik Semineri'' MÜSİAD Berlin'de gerçekleştirildi

banner197
Berlin'de ''Girişimcilik Semineri'' düzenlendi

 

 

Berlin'de ''Girişimcilik Semineri'' düzenlendi

MÜSİAD Berlin ve BWK'nın ortak çalışması ile ''Girişimcilik Semineri'' MÜSİAD Berlin'de gerçekleştirildi

Bu seminer çerçevesinde katılımcılara girişimcilikte gerekli olan temel bilgiler ve önemli ipuçları verilirken, ticaret ve şirket yönetimi konuları ele alınarak bilgilendirme yapıldı.

Bu sayede katılımcılar başarılı bir işadamının hangi karakteristik özelliklere sahip olması gerektiği bilgisini aldılar. Daha sonra hedeflenen işin analitik olarak nasıl ele alınması gerektiği konusuna açıklık getirilerek, katılımcılara hedefledikleri iş için finansal destek imkânları, bankalar ve devlet kurumları hakkında önemli bilgiler sunuldu. 25 Genç tarafından ilgi ile izlenen seminer MÜSİAD Berlin üyelerinden Mustafa Ünsal Yaşaryıldız planlama, organizasyon, bürokrasi, vergi, teşvikler hususunda, Aziz Akseki sigortalar hususunda katılımcılara kapsamlı bir sunum yaparken Samet Aras ise iş tecrübelerini katılımcılarla paylaştı. Seminerin bir kısmını IBB ve Senato yetkilileri de izledi.

musiad-bwk-sem-b.jpg

MÜSİAD Berlin Genel Sekreteri Muzaffer Türk girişimci adaylara, muhakkak girişimcilik konusunda eğitim almalarını, aldıkları bu eğitimler doğrultusunda hareket etmelerini tavsiye etti. Bu konuda da MÜSİAD Berlin olarak onlara destek vereceklerini bu tür seminerleri sürekli olarak yapacaklarını belirtti.

Genç MÜSİAD Başkanı Sinan İlhan ise MÜSİAD'ın gençlerimize girişimcilik konusunda eğitim yıllarında cesaret verdiğini, başarılı işadamları ile bir araya gelme imkânı elde ettiklerini belirtti.

musiad-bwk-sem-c.jpg

ha-ber.com / Berlin

 

banner201

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner291

banner301

banner272

banner276

banner274

banner275

banner302

banner192

banner174

sanalbasin.com üyesidir