Berlin’de Ekrem İmamoğlu rüzgârı esti

İmamoğlu`nun Belediye Başkanlığı Almanya’nın başkenti Berlin'de CHP'lileri sokağa döktü.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığını açık farkla kazanan İmamoğlu gecikmeli de olsa mazbatasını alarak 25 yıl sonra İstanbul’u ele geçirmiş oldu.

Türkiye'de milyonların sevinci Berlin CHP Birliğini de adeta sokağa döktü.

Yüzlerce araç konvoyu Polis korteji eşliğinde Türklerin yoğun yaşadığı ilçelerde Türk ve CHP Bayraklarıyla müzik eşliğinde sevinç çığlıklarıyla tur attılar.

Berlin CHP Birliği Başkanı Kenan Kolat, yaptığı açıklamada, “İstanbul'a Türkiye'ye Bahar geldi. Seçimleri Ekrem İmamoğlu ile aldıktan sonra bugün hem onu desteklemek hem de bu coşkuyu yaşamak için CHP ye gönül veren herkesle birlikte oluşturduğumuz araç kortejiyle Berlin'in en önemli ilçelerinden geçerek bütünleştik.

İnsanlara selamlar verdik konuşmalar yaptık ve coşkumuzu paylaştık.

CHP Birliği olarak buradan yapacağımız katkılarla İstanbul, Berlin'in kardeş kent oluşunun 10.yılında Ekrem İmamoğlu ile Berlin Belediye Başkanı Michael Müller ziyaretini kısa zamanda gerçekleştirileceğine inanıyorum.

Bugün itibariyle yaptığımız sembolik bir eylem gerçekleştirdik önemli olan insanların birlikte yaşamalarıdır. İktidarlar seçimlerle değiştiğini göstermek bakımından yerel seçimler çok önemliydi. Seçimlerden sonra insanların huzurlu ve mutlu olduğunu görüyoruz.

CHP Birliği olarak bu eylemimizi Türkiye'ye bir selam göndermek olarak niteliyoruz” dedi.

ha-ber.com/Orhan Önaldı/ Mustafa Temel

Güncelleme Tarihi: 22 Nisan 2019, 22:39
YORUM EKLE
YORUMLAR
Tevfik Ülgen
Tevfik Ülgen - 4 ay Önce

Evet çok güzel oldu sevindik bunları hazırlayan başda Bşk Kenan Kolatı ve Emeği geçen ve bu konvaya katılan bütün yoldaşları Tşk,ediyorum

SIRADAKİ HABER

banner322

banner324

banner323

banner320

banner321