banner216
Öne Çıkanlar Almanya ABD Berlin Türkiye Polis Angela Merkel

Berlin’de Dersimlilerden Sivas Katliamı Anması

Berlin Dersim Cemaati 2 Temmuz’da meydana gelen Sivas Katliamı dolasıyla bir belgesel gösterimi düzenledi.

banner197
Berlin’de Dersimlilerden Sivas Katliamı Anması

 

Berlin’de Dersimlilerden Sivas Katliamı Anması

Berlin Dersim Cemaati 2 Temmuz’da meydana gelen Sivas Katliamı dolasıyla bir belgesel gösterimi düzenledi.

Berlin Dersim Cemaati’nin binasında yitirilen Canlar için bir saygı duruşuyla başlayan etkinlikte Can Dündar’ın Sivas Katliamı Belgeseli gösterildi.

Berlin Dersim Cemaati Başkanı Müslüm Karataş’ın ev sahipliğindeki belgesel gösterimine, Berlin Cem Evi Yönetim Kurulu Başkanı Halit Büyükgöl ve Sivaslı Canlar Derneği Başkanı Cemal Bayram’ın yanı sıra pek çok Berlinli katıldı.Başkan Müslüm Karataş’ın kısa bir selamlama konuşmasından sonra gösterilen belgeselde, katliamın nasıl da göz göre göre geldiği ve ihmaller zinciri gözler önüne serildi. Devlet yetkililerin acizliğinin ortaya çıktığı belgeselde, dönemin Refah Partili belediye başkanı ve yetkililerinin katliama nasıl göz yumdukları ve dahası bizzat destekleri ayrıntılı bir şekilde izleyiciye sunuluyor.

Belgeselde, söz konusu belediye başkanının daha sonra milletvekili yapılarak ödüllendirildiği vurgulanırken, diğer katillerin şu ya da bu şekilde Türkiye Ve Avrupa ülkeleri tarafından desteklendiği açıkça görülüyor.

Yazar, şair ve aydınlarını yakan bir toplum olarak tarihe geçen Sivas kenti, artık “Sivaslıyım” diyene “yananlardan mısın, yoksa yakanlardan mı” sorusuna muhatap olmak zorunda kalmıştır.ha-ber.com’un değerli ve meraklı okuyucuları Can Dündar’ın hazırladığı belgeseli aşağıdaki bağlantıdan izleyebilirler:

https://www.youtube.com/results?search_query=can+d%C3%BCndar+sivas+katliam%C4%B1+belgeseli

ha-ber.com / Onur Doğanay / Berlin
banner201

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner291

banner301

banner272

banner276

banner274

banner275

banner302

banner192

banner174

sanalbasin.com üyesidir