banner269
Öne Çıkanlar Merkel Berlin PKK Almanya Kamuran Öztürk Ümit Gümrükçü

Berlin’de Başkonsolos Şen üniversitelilerle bir araya geldi

Berlin Başkonsolosu Ahmet Başar Şen Berlin’de üniversite öğrencilerine bir resepsiyon verdi.

banner197
Berlin’de Başkonsolos Şen üniversitelilerle bir araya geldi

Berlin’de Başkonsolos Şen üniversitelilerle bir araya geldi

Berlin Başkonsolosu Ahmet Başar Şen Berlin’de üniversite öğrencilerine bir resepsiyon verdi.

Türk Evi’nde gerçekleştirilen resepsiyona, Büyükelçilik ve Başkonsolosluk yetkililerinin yanı sıra pek çok üniversite öğrencisi katılırken, toplantıda Ermeni Meselesine ilişkin bir de sunum yapıldı.

Bir açılış konuşması yapan Başkonsolos Şen şöyle konuştu: “ Öğrenci buluşmalarımızdan üçüncüsünü bu akşam gerçekleştiriyoruz. Her sene bir kez bir aya gelmek, tanışmak, sizlere varsa görüşlerimiz aktarmak ve varsa sizin sorunlarınızı dinlemek üzere bu tür toplantılar düzenliyoruz, düzenlemeye de devam etmek istiyoruz önümüzdeki yıllarda da. Bizler sizlerle bir araya gelmekten hem büyük mutluluk duyuyoruz hem de sizlerle yaptığımız sohbetlerden büyük keyif alıyoruz. Öncelikle bunu bilmenizi istiyorum”.Toplantıya katılan öğrencilerin kendileri için çok değerli olduğunu vurgulayan Başkonsolos, “Türkiye’nin ve Almanya’daki Türk toplumunun seçkin insanlarısınız sizler. Yani gelecekte devlet temsilcileri olarak bizlerin en fazla beklentilerinin olduğu, sadece gelecekte değil aslında bugünden bulunduğunuz üniversite ortamı dolayısıyla, bulunduğunuz bu entelektüel ortam dolayısıyla şimdiden aslında büyük beklentiler atfettiğimiz arkadaşlarımızsınız. Sizlerle bir araya gelmek, sizlerle bağlantımızı hem oluşturmak hem mümkün olduğunca pekiştirmek bu bakımdan bizler açısından çok önemli. Geldiğiniz için sizlere teşekkür etmek istiyorum” şeklinde konuştu.Başkonsolos Şen, 1915 Olaylarına dikkat çekerek “O tarihte bu coğrafyada neler olduğu ve bugün onların neden karşımıza çok ciddi sorunlar olarak karşımıza çıkarılabildiği, onların neden tartışması yapıldığı, biz neden Batılı kamuoyunda bu olaylara ilişkin farklı görüşler taşıdığımız için bazı eleştiriler bize yönlendirildiği, bu konudaki görüşümüz nedir, gibi sorular önemli. Bu sorulara yanıt verebilmemiz gerekir. Bir Türk insanının ya da entelektüelinin bu konuda bilmesi gerekenlere sizin de hakim olmanız gerekiyor. Bugün bu nedenle bu konularda daha fazla bilgi sahibi olabilmeniz için biz bu konunun uzmanı olan değerli bir sivil toplum kuruluşu yöneticisini buraya davet ettik. Birazdan onun bir sunuşunu dinleyeceğiz” dedi.

Başkonsolos Şen’in konuşmasından sonra Dr. Ali Söylemezoğlu’nun gerçekleştirdiği Ermeni Meselesini konu edinen sunumun ardından açık büfe ikramlara geçildi. Yemek eşliğinde sunulan müzikle birlikte, davetliler tanışma ve uzun süre sohbet etme olanağı buldular.ha-ber.com / Onur Doğanay / Berlin

banner201

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner307

banner308

banner310

banner311

banner312

banner174

sanalbasin.com üyesidir