Berlin'de ''3'' adlı karma sergi açıldı

Almanya'nın başkenti Berlin'de, bir grup sanatçının eserlerinin yer aldığı "3" adlı karma sergi açıldı. "Sınırsız Sanat" adlı atölye tarafından Türk Evi'nde düzenlenen serginin açılışına Türkiye'nin Berlin Başkonsolosu Mustafa Pulat, sanatçılar ve sanat severler katıldı. 

Berlin'de ''3'' adlı karma sergi açıldı

 

Berlin'de ''3'' adlı karma sergi açıldı

Almanya'nın başkenti Berlin'de, bir grup sanatçının eserlerinin yer aldığı "3" adlı karma sergi açıldı

"Sınırsız Sanat" adlı atölye tarafından Türk Evi'nde düzenlenen serginin açılışına Türkiye'nin Berlin Başkonsolosu Mustafa Pulat, sanatçılar ve sanat severler katıldı.

Pulat burada yaptığı konuşmada, serginin 3 nesili ve çeşitli sanat dallarını birleştirdiğini belirterek, burada farklı milletlerden, farklı tekniklerde ve farklı içeriklerde çalışmalar üreten sanatçıları bir araya getirme misyonuyla Selda ve Hür Tobur tarafından kurulan "Sınırsız Sanat" adlı atölyenin, bu amacını gerçekleştirdiğinin görüldüğünü ifade etti.

Serginin kuratörü Hür Tobur da serginin ismini, 3 neslin sanatçılarından oluşması sebebiyle aldığını belirterek, burada ayrıca Türk sanatçılarını ve Türkiye'de yapılan sanatı tanıtmak ve sanatçıları bir araya getirmek istediklerini söyledi.

berlin-3-res-sergi-b.jpg

Burada sergilenen sanat eserleri arasında sulu boya, yağlı boya ve karma tekniklerle yapılan resimlerin yanı sıra heykel sanatını icra eden sanatçıların eserlerinin de yer aldığını belirten Tobur, sergide Nafize Çiçek Yalçınkaya, Faruk Yazıcılar, Selda Tobur, Busayr İlhan, Hasan Hüseyin Çiçek, Memed Erdoğdu, Kemal Topçu, Erkin Keskin, Esin Saydam Çiçek ve Toprak Turan Kara'nın eserlerinin yer aldığını kaydetti.

24 Ağustos 2012 tarihine kadar açık kalacak olan sergi, Salı-Cuma günleri yerel saat ile 12.00 - 16.00 arasında ziyaret edilebilecek.

berlin-3-res-sergi-c.jpg

ha-ber.com 

Güncelleme Tarihi: 11 Ağustos 2012, 10:04
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner322

banner324

banner323

banner320

banner321