banner216
Öne Çıkanlar Türkiye kundaklama Michael Kellner ABD askerleri VIKZ Almanya

Berlin`de  23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı  kutlandı

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla dünyanın farklı yerlerindeki Türkiye Büyükelçiliklerinde kutlamalar yapıldı. 

banner197
Berlin`de  23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı  kutlandı
Berlin`de  23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı  kutlandı

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla dünyanın farklı yerlerindeki Türkiye Büyükelçiliklerinde kutlamalar yapıldı. Almanya'da 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamaları çerçevesinde Türkiye’nin Berlin Başkonsolosu Mustafa Çelik, 20 öğrenciyi makamında kabul etti. Başkonsolosluk binasında düzenlenen törene katılan öğrencilerin 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutlayan Çelik, makam koltuğunu sembolik olarak “Grundschule am Teltowkanal” İlkokulu’nda eğitim gören 8 yaşındaki Ceren Arslan’a devretti.Törene KKTC Berlin Temsilcisi Oktay Öztürk, Türkiye’nin Berlin Eğitim Müşaviri Prof. Dr. Cemal Yıldız ve öğrencilerin velileri de katıldı.Pinneberg
23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla Almanya'nın Schleswig-Holstein eyaletindeki Pinneberg kentinde yaşayan Türk çocukları sembolik olarak şehrin belediye başkanının koltuğuna oturdu. Pinneberg Türk Okulu öğrencileri, öğretmenleri Uğur Acar, Pinneberg Türk Veliler Birliği Başkanı Sema Scheib ve birliğin yönetim kurulu üyeleri ile  23 Nisan dolayısıyla Pinneberg Belediye Başkanı Urte Steinberg’i makamında ziyaret etti.Belediye Başkanı Steinberg, çocuklara belediye başkanının görevlerini anlatarak, gelecek yıl yapmayı planladıkları çalışmalar hakkında bilgi verdi. Kendisine yöneltilerin soruları da yanıtlayan Steinberg ayrıca, çocukların istek ve taleplerini dinledi.Büyük önder Mustafa Kemal Atatürk'ün tüm dünya çocuklarına armağan ettiği 23 Nisan dolayısıyla, tüm çocukları sırayla makamına oturtan Steinberg, çocuklarla hatıra fotoğrafı çektirdi.Belediye başkanının makamına ilk olarak oturan ilkokul 3. sınıf öğrencisi Atacan Korkmaz, kısa süreliğine de olsa belediye başkanı olmaktan mutluluk duyduğunu belirtti. Pinneberg’te ilk kez bu şekilde 23 Nisan kutlaması yaptıklarını anlatan Türk Okulu öğretmeni Uğur Acar, kendilerine bu fırsatı veren Belediye Başkanı Steinberg’e teşekkür etti.

ha-ber.com/Orhan Önaldı
banner201

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner307

banner308

banner309

banner310

banner311

banner312

banner313

banner174

sanalbasin.com üyesidir