banner216
Öne Çıkanlar Berlin Almanya Türkiye terör FETÖ ABD

Berlin’de 2. Türk-Alman Çocuk Tiyatro Festivali düzenlenecek 

Almanya’nın başkenti Berlin’de 16-24 Nisan 2016 tarihleri arasında 2. Türk-Alman Çocuk Tiyatro Festivali düzenlenecek.

banner197
Berlin’de 2. Türk-Alman Çocuk Tiyatro Festivali düzenlenecek 

Berlin’de 2. Türk-Alman Çocuk Tiyatro Festivali düzenlenecek 

Almanya’nın başkenti Berlin’de 16-24 Nisan 2016 tarihleri arasında 2. Türk-Alman Çocuk Tiyatro Festivali düzenlenecek.

Festivali düzenleyecek "Theater28 Derneğinin kurucusu Ufuk Güldü, Türkiye’nin Berlin Başkonsolosu Ahmet Başar Şen ile birlikte Türk-Alman İşadamları Derneği’nin (TDU) salonunda düzenlediği basın toplasında festival hakkında bilgi verdi.

Festivalin 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kapsamında düzenleneceğini ifade eden Güldü, söz konusu festivalin birincisini 2 yıl önce gerçekleştirildiğini ancak geçen yıl çeşitli sebeplerden dolayı düzenleyemediklerini ancak bundan sonra düzenli bir şekilde yapmayı planladıklarını söyledi.

Bu yıl 9 gün sürecek Türk-Alman Çocuk Tiyatrosu Festivali'ne Türkiye'den de grupların katılacağına işaret eden Güldü, etkinlikte Ankara Devlet Tiyatrosu, Antalya Büyükşehir Belediye Şehir Tiyatrosu, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosu ve İzmir'den Mavi Çocuk Tiyatrosu ile “Thaeter28” grubunun yer alacağını kaydetti.

Güldü, Festivalde 5 oyunun sahneleneceğini ve 19 seansın gerçekleştirileceğini belirtti. Hedeflerinin çocuklara ulaşmak olduğunun altını çizen Güldü, 3 bin biletin 14 yaşından küçük çocuklara ücretsiz verileceğini,  festivale ilgi duyanların  biletleri önceden “Thaeter28” derneğinden temin etmelerini istedi.

Türkiye’nin Berlin Başkonsolosu Şen de 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamaları kapsamına “Tiyatro28” Derneğinin bu festivalle katkı sağladığını belirtti.
Festivalden mümkün olan en fazla çocuğun faydalanmasını ümit ettiğini söyleyen Şen, bu tür faaliyetlerin Türkçenin yaşatılması açısından önemli olduğunu söyledi.
Çocukların tiyatro yapmalarının teşvik edilmesi gerektiğini ifade eden Şen, çocukların Türkçe konuşarak özgüvenlerin artacağına ve tiyatro oynayarak Türkçe konuşmalarının gelişeceğine inandıklarını kaydetti.

Festivalde Ankara Devlet Tiyatrosu “Horoz Adam ve Korsan”, Mavi Çocuk Tiyatrosu “Orman Kurbağası Pipo”, Antalya Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosu “Değiştirilmiş Çocuk”, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosu “Yaşasın Barış” ve Tiyatro28 “Kırmızı Başlıklı Kız” oyununu sergileyecek.ha-ber.com / Orhan ÖNALDI / Berlin

 
banner201

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner307

banner308

banner309

banner310

banner311

banner312

banner313

banner174

sanalbasin.com üyesidir