Berlin Yarı Maratonu`na Bayrağın ile gel

Dünyanın sayılı koşularından biri olan Berlin Yarı Maratonu'nda koşacak Türk atletler Türk sporseverlerden destek bekliyor.

Berlin Yarı Maratonu`na Bayrağın ile gel
Berlin Yarı Maratonu`na Bayrağın ile gel

Dünyanın sayılı koşularından biri olan Berlin Yarı Maratonu'nda koşacak Türk atletler Türk sporseverlerden destek bekliyor.

Almanya'nın başkenti Berlin'de pazar günü yapılacak yarı maratonda koşacak Türk maratoncular Türk izleyicilerden destek istedi.Maratona katılacak olan İsmet Mısırlıoğlu gazetecilere yaptığı açıklamada son yıllarda Türk atletlerinin aldığı üstün başarıların dünya çapında konuşulur olduğunu belirterek, ''Türk atletizminin iyi yolda olduğu gerçeğinden yola çıkarak Almanyalı Türklerin de bu spor dalına olan ilgilerinin artmasını hedefliyoruz. Bu ve benzeri müsabakalara katılan aktif atletler olarak Berlinli vatandaşlarımızın bizleri tüm parkur boyunca bayraklarıyla desteklemelerini arzu ediyoruz.'' dedi.Berlin'de 8 Nisan Pazar günü yapılacak olan yarı maratona Türkiye´den ve Almanya´dan yüzlerce koşucumuz katılacağına dikkati çeken Mısırlıoğlu bunun aynı zamanda seyirci desteği açısından özellikle 07-12 Ağustos 2018 tarihlerinde Berlin´de düzenlenecek olan Avrupa Atletizm Şampiyonası için bir hazırlık niteliği taşıdığını ifade etti.İsmet Mısırlıoğlu 100 bin seyirci kapasitesi olan bu yarı maratonunda diğer milletlerin şölen halinde sporcularını desteklediği ancak 250 bin Türk`ün yaşadığı Berlin'de aynı şekilde bu desteği görememekten dolayı üzüldüklerini dile getirdi.

Mısırlıoğlu ayrıca bu yıl ki yarı maratona Türkiye Atletizm Federasyonu, Türk Spor Merkezi Berlin ve Yurt Dışı Türkler Spor Konfederasyonu'nun destek verdiklerini vurguladı.Almanya'nın en büyük, dünyanın sayılı koşularından biri olan yarı maratona bu yıl katılan atlet sayısının 36 bin olduğu öğrenildi.

BERLİN YARI MARATONU HAKKINDA KISA BİLGİ
Berlin yarı maratonu iki Almanya'nın birleşmesinden sonra 1981 yılından itibaren Alexanderplatz (Karl-Marx-Allee)'da   başlayıp yine aynı noktada bitmektedir.

Almanya'nın en büyük, dünyanın sayılı koşularından biri olan yarı maratona bu yıl katılan atlet sayısı 36 binlik bir rakamla rekor seviyede.

Geçen yılın ve 2016’nın şampiyonları Nijerjalı atletler Gilbert Masai ve Richard Mengich yanı sıra 2006 ve 2010 tarihlerinde dünya futbol şampiyonasında oynamış Ganalı milli futbolcu Hans Sarpei'nin de bizlerle aynı parkurda koşacak olmaları ayrı bir anlam kazandırmaktadır.

Hans Sarpei'nin profesyonel futbol kariyerinde aynı zamanda VfL Wolfsburg, Bayer 04 Leverkusen ve Schalke 04 takımları da bulunmaktadır.

Berlinli Türkleri güneşli ve coşkulu bir günde atletlerimizi desteklemeleri için tüm koşu kulvarı olmaya çağırıyoruz.

Önceden tespit ettiğimiz noktalarda özellikle olmalarını arzu ediyoruz.

1. Wittenbergplatz

2. U-Bahn Kochstr. (Checkpoint Charlie)

3. Bitiş noktası Karl-Marx-Allee (Alexander Platz)

ha-ber.com/Orhan Önaldı
Güncelleme Tarihi: 05 Nisan 2018, 19:50
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner322

banner324

banner323

banner320

banner321