Berlin turizmde rekor kırmaya devam ediyor

Berlin Eyaleti İstatistik Dairesi tarafından yapılan açıklamada, Berlin'i bu yılın ilk yarısında ziyaret eden turistlerin sayısının 5 milyonu geçtiği belirtildi

Berlin turizmde rekor kırmaya devam ediyor

 

 

Berlin turizmde rekor kırmaya devam ediyor

Almanya'nın başkenti Berlin, turizmde rekor kırmaya devam ediyor

Berlin Eyaleti İstatistik Dairesi tarafından yapılan açıklamada, Berlin'i bu yılın ilk yarısında ziyaret eden turistlerin sayısının 5 milyonu geçtiği, bunun da önceki yılın ilk yarısına göre yüzde 11 oranında bir artış olduğu belirtildi.     

Özellikle yurt dışından gelen turistlerin sayısında büyük artış kaydedildiği ifade edilen açıklamada, Berlin'i aynı dönem içinde 1,8 milyon yabancı turistin ziyaret ettiği ve bu turistlerin 4,6 milyon kez Berlin'de gecelediği, bu her iki rakamın da geçen yıla göre yüzde 12,8 oranında bir artış anlamına geldiği bildirildi.     

Bu rakamlara göre Berlin'in, Avrupa'da en çok gezilen şehirler arasında Londra ve Paris'ten sonra üçüncü sırada yer aldığı, geçen yıl bu şehirler arasında yüzde 7,5 ile turizmde en fazla büyümeyi kaydettiği belirtildi.     

En fazla turistin Brezilya ve Rusya'dan geldiği, bu turistleri İngilizlerin ve Amerikalıların izlediği ifade edilen açıklamada, ekonomik kriz içinde bulunan İtalya ve İspanya gibi ülkelerden gelen turistlerin sayısında bile artış görüldüğü kaydedildi.

ha-ber.com 

Güncelleme Tarihi: 11 Ağustos 2012, 10:31
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner322

banner324

banner323

banner320

banner321