banner269
Öne Çıkanlar Aile Semih Karayüz Tunceli Ludwig Schulz Orhan Gencebay Hilmi Kaya Turan

Berlin Senatosu koruyucu aile arıyor

Berlin Gençlik Senatörü Sandra Scheeres, düzenlediği bir kampanya ile ''Koruyucu aile olmak hayatınıza yaşam katar'' sloganıyla göçmen aileleri koruyucu aile olarak kazanmak istiyor.

banner197
Berlin Senatosu koruyucu aile arıyor

Berlin Senatosu koruyucu aile arıyor

Berlin Gençlik Senatörü Sandra Scheeres, düzenlediği bir kampanya ile ''Koruyucu aile olmak hayatınıza yaşam katar'' sloganıyla göçmen aileleri koruyucu aile olarak kazanmak istiyor.

Çok dilli kampanyada başta Türkçe olmak üzere Rusça, Lehçe ve İngilizce sesleniyor. Şehrin birçok yerlerinde, büyük duvar afişleri asılacak, bilgilendirme broşürleri ve el bildirileriyle göçmen ailelerine duyurulacak. Göçmen kökenli ailelerin yoğun olarak yaşadığı Schöneberg İlçesinde Manstein caddesinde üzerinde bulunan duvarın üzerine yapıştırdığı afişin önünde düzenledi.Berlin'de her yıl ortalama olarak 700' çocuğun koruyucu aileye ihtiyaç duyulduğunu dile getiren Senatör Scheeres,“ çocukların toplumun desteğine ihtiyacı olduğunu bunun gerekçeleri arasında, evde yaşanan şiddet, Psikolojik sorunlar, anne babanın rahatsızlıkları gibi konularda kendi ailelerin dışında güven duyabilecekleri ailevi ortamlara ihtiyaç duyulduğu şeklinde“ konuştu.Berlin'de bakıcı ailelerde kalan çocuk sayısı 2' bin 800 Gençlik Evlerinde kalan 6' bin 600 çocuk ise bakıcı aileye ihtiyaç duyuluyor. Kampanyayı yürüten çocuklar için aile adlı kuruluşun Genel Müdürü Peter Heinssen, Göçmen ailelerin koruyucu aile olmaya şimdiye kadar ilgisizliğini „Bu toplumsal bir sorun Almanya'da yakın zamana kadar göçmen politikası değil, yabancılar politikası uygulandı. Göçmen aileler kendilerini bu topluma dahil olduklarını hissetmediler“ şeklinde konuştu.Tanıtım kampanyasına davet edilen daha önceleri koruyucu aile olan Türk ailelerinden Sevim ve Metin Bulut. Nesrin ve Cenk Gök, bakıcı aile olmak isteyenlerin sanıldığı kadar zor olmadığını yeter ki insanın içinde çocuk sevgisi olsun. Bizim kendi çocuklarımızda olmasına rağmen, bugüne kadar hiç pişmanlık duymadıklarını dile getirdiler.    ha-ber.com / Orhan ÖNALDI / Berlin 

 
banner201

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Avatar
Yunus Uslu 3 yıl önce

bizim insanlarimizin kalbi daha buyuk sabir ve sevgileri cok engindir. lutfen bilgi edinip but konuda daha active olmalarini dileriz. selamlarimizla.

banner307

banner308

banner310

banner311

banner312

banner174

sanalbasin.com üyesidir