Berlin MÜSIAD'da bayramlaşma düzenlendi

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği MÜSIAD Kurban Bayramı münasebetiyle düzenlenen programa çok sayıda davetli iştirak etti.

Berlin MÜSIAD'da bayramlaşma düzenlendi

Berlin MÜSIAD'da bayramlaşma düzenlendi

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği MÜSIAD Kurban Bayramı münasebetiyle düzenlenen programa çok sayıda davetli iştirak etti.

MÜSIAD 'ın Berlin dernek binasında yapılan bayramlaşma davetine Türkiye'nin Berlin Büyükelçiliği Maslahatgüzarı Ufuk Gezer, Başkonsolos Ahmet Başar Şen, MÜSIAD Başkanı Veli Karakaya, yönetim kurulu ve üyeleri, dernek ve sivil toplum örgütleri temsilcileri katıldılar.MÜSIAD Başkanı Karakaya, katılımcıların bayramlarını kutladığı konuşmasında birlik ve beraberlik mesajları vererek, “ülkemizde yaşanan olaylar bizleri fazlasıyla üzmektedir. Bir daha böyle olayların yaşanmaması arzu ediyoruz” dedi.Berlin Büyükelçiliği Müsteşarı Ufuk Gezer, Kurban Bayramı vesilesiyle yapmış olduğu konuşmasında, “sizlerle birlikte olmaktan mutluluk duyuyorum. Bayramlar bizler için özel ve güzel günler. Bizleri davetinizden dolayı teşekkür ediyorum. Ülkemiz zor günler geçiriyor. 15 Temmuz darbe girişiminden sonra, süreç gerçekten sancılı geçiyor. İçinden geçilmesi gereken de bir süreç demokrasimizin uzun vadeli sağlıklı zemine oturması tekrar modern tarihimizde nerdeyse her 10-15 yılda gördüğümüz askeri rejimimin darbeleri tekrarlanmaması için hükümet yetkililerin önlem alacağını umut ediyoruz. Bizlerin bugünlerde Almanya ortamında işimizin zor olduğunu biliyoruz. Alman basın kuruluşları ile her gün muhatap oluyoruz. Alman yetkilileri 15 Temmuz terör olaylarını adeta görmezden geliyorlar. Bu konu bizleri derinden yaralıyor ve üzüyor. Nitekim dün „Der Spiegel“ 132 sayfalık özel yayın yayınladı.15 Temmuz'da Türk halkının yaptığı fedakârlığa bu sayıda yeterince yer vermediği gibi hiç alakası olmayan yazılara yer verildiği için „Der Spiegel“ yetkililerine Büyükelçilik olarak protesto yazısı gönderdik. Kendimizi iyi anlatmamız gerektiğine inanıyorum. Burada toplumumuza, dernek ve sivil toplum örgütlerine çok büyük görevler düşüyor. Böyle konularda Türk toplumunun birlikte hareket etmesi gerektiğine inanıyorum “ dedi.Berlin Başkonsolosu Şen, „MÜSIAD teşkilatı yöneticileri üyeleri, sivil toplum kuruluşları temsilcileri bende aynı şekilde Kurban bayramınızı en içten dileklerimle kutlamak istiyorum. Hepinize sağlıkla, mutlulukla, huzurla nice bayramlara çoluğunuz, çocuğunuzla geçirmenizi diliyorum. Umarım buruk bir bayram yaşıyoruz. Bundan sonraki bayramlar çok daha güzel olur. Tabii ki başını önüne eğen bir millet olmadığımızı tam tersine alnı açık ilerde yürümesi gereken bir millet olduğumuzu bundan tam iki ay önce ülkemizde yaşanan terörist darbe girişiminde bunu kanıtlamış bulunuyoruz unutmayalım. Yani kötümserliğe düşmeyelim. İyimser olalım, şimdiye kadar gizli kapaklı çalışmaların kamufle edilmiş hareketlerin açığa çıkması söz konusu oldu. Şimdi bizde onlarla mücadele edeceğiz. Türkiye'nin daha ileriye gitmemesi için dış güçlerden destek alan birçok terörist gruplarla maalesef mücadele etmek zorunda bırakıldık. Bunlar bizi yıldıramayacaklarından kimsenin kuşkusu olmaması” dedi.ha-ber.com / Orhan ÖNALDI / Berlin

 
Güncelleme Tarihi: 18 Eylül 2016, 22:37
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER