banner216
Öne Çıkanlar Almanya Merkel Istanbul CDU Berlin Arsenal

Berlin'de Çanakkale Zaferi coşkuyla kutlandı

Berlin`de 18 Mart Çanakkale Deniz Zaferi'nin 102' nci yıldönümü münasebetiyle kutlama ve Şehitlerimizi anma günü etkinlikleri düzenlendi.

banner197
Berlin'de Çanakkale Zaferi coşkuyla kutlandı
Berlin'de Çanakkale Zaferi coşkuyla kutlandı

Berlin`de 18 Mart Çanakkale Deniz Zaferi'nin 102' nci yıldönümü münasebetiyle kutlama ve Şehitlerimizi anma günü etkinlikleri düzenlendi.

T.C. Berlin Başkonsolosluğunda yapılan kutlama törenine T.C. Berlin Başkonsolosu  Mustafa Çelik, T.C. Berlin Büyükelçiliği Müsteşarı Ergin Bozdemir, T.C Berlin Büyükelçiliği Silahlı Kuvvetler Ataşesi  Hava Albay Bayram Yazdıran, T.C Berlin Büyükelçiliği Eğitim Müşaviri Prof. Dr. Cemal Yıldız, Muavin Konsolos Bülent Kılıç, Berlin Başkonsolosluğu Çalışma Ataşesi A. Etem Zeybek, Berlin Konsolosluğu Din Hizmetleri Ataşesi Ahmet Fuat Çandar ve Yardımcısı Mustafa Girginin yanı sıra çok sayıda öğrenci ve veliler katıldılar.Törende Şehitlere saygı duruş ve İstiklal Marşı'nın okunmasından sonra Berlin Başkonsolosu Mustafa Çelik bir açılış konuşması yaptı. Başkonsolosu Mustafa Çelik, „Bu önemli günde buraya geldiğiniz için ve bu etkinlikte emeği geçen başta Eğitim Ataşemiz olmak üzere diğer arkadaşlarımız, öğretmenlerimize katkılarından dolayı hepsine ayrı ayrı teşekkür ediyorum.Bizler bugün tarihin en şerefli kahramanlarını yad etmek Çanakkale Zaferini kutlamak ve Aziz Şehitlerimizi anmak üzere toplanmış bulunuyoruz. Bildiğiniz üzere 1915 yılında Türkiye'nin Osmanlı topraklarının her yerinde saldırıda iken Ermeni çeteleri, sivil, asker katlederken, Türk Ordusuna katılmak üzere 18 yaşına daha ermemiş gençlerimiz hazırlanıp savaşa gitmişlerdir. Bu gençlerimiz gözlerini kırpmadan şahadet getirerek ölümü göze almışlardır.Bunlar bizim için yapmışlardır. O yıllarda orta ve liselerin son sınıfları eksiklikleri nedeniyle kapatılmıştır. Herkes savaşta olduğu için. Çanakkale Arıburnu’nda 6' saatte 10' binden fazla Şehit verdik. Çanakkale’de 250' bin gencimiz Şehitlik mertebesine ulaştı. Şehitlerimizin dökmüş oldukları kanları hiçbir zaman yerde kalmayacaktır. Canlarını vererek kurdukları bu ülke hepimize emanet edildi. Görüşümüz ne olursa olsun. Sahip çıkmak hepimizin görevidir.18 Mart Çanakkale Zaferi'nin yıldönümünü kutlarken, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm Gazilerimizi Şehitlerimizi bu toprakları kutsal bir şekilde bıraktıkları için Rahmetle anıyorum hepinizi tekrar sevgi ve saygıyla selamlıyorum “dedi.    Tören, öğretmenlerin Çanakkale sunumu ve öğrencilerin şiirleri ve öğretmen korosunun konseriyle sona erdi.ha-ber.com/Orhan Önaldı
banner201

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner291

banner272

banner276

banner192

banner174

sanalbasin.com üyesidir