banner269
Öne Çıkanlar Ahmet Başar Şen finalistler Telekomünikasyon Hentbol Faruk Çelik Los Angeles

Berlin'de 23 Nisan şenliği göz kamaştırdı

Mustafa Kemal Atatürk'ün Çocuklara armağan ettiği 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı şenlikleri Almanya’nın Başkent Berlin'de muhteşem bir Senlikle kutlandı.

banner197
Berlin'de 23 Nisan şenliği göz kamaştırdı
Berlin'de 23 Nisan şenliği göz kamaştırdı

Mustafa Kemal Atatürk'ün Çocuklara armağan ettiği 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı şenlikleri Almanya’nın Başkent Berlin'de muhteşem bir Senlikle kutlandı.Berlin`deki çeşitli sivil toplum kuruluşlarının katilimi, Türk işverenlerin maddi destekleri ile gerçeklesen 23 Nisan etkinligi adeta göz kamaştırdı. 
Şenlik alanında çocukların eğlenmesi için pek çok etkinlikler düzenlendi. Çocuklar için oyun yerleri, sahne gösterileri, müzik eşliğinde folklor gösterileri yapıldı ve şiirler okundu. İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı şenliklerinin açılış konuşmasını yapan Berlin Başkonsolosu Mustafa Çelik, “23 Nisan Atamızın çocuklarımıza emanet ettiği çok önemli bir gün. Bizler de bugünü çocuklarımız için önemseyerek büyütmeye ve sürdürmeye devam edeceğiz.  Berlin'de sizlerin de desteğiyle 23 Nisan'ı hep birlikte daha güzelini gerçekleştireceğiz. Huzurunuzda emeği ve katkısı olan işverenler ile sivil toplum kuruluşların teşekkür ediyorum“ dedi.   

Türkiye Cumhuriyeti Berlin Başkonsolosluğun himayesinde Tempelhof İlçesinde yapılan 23 Nisan şenliğine katilim ve ilgi çok büyük oldu. Havanın da sıcak ve güzel olmasıyla 23 Nisan şenlik alanına akın akın gelen Türk aileleri zaman zaman bölgedeki trafiğin tıkmamasına ve park yerlerinin dolmasına neden oldular. Etkinliklerde çocuklar gün boyu aileleriyle birlikte gönüllerince eğlenme fırsatı buldular. 

Şenlik alanına kurulan oyun alanlarında gönüllerince eğlendiler. Bilhassa Berlin Eğitim Ataşeliğine bağlı öğretmenler tarafında çocukları 23 Nisan etkinliklerine çok güzel bir şekilde hazırlanmışlar. 

Etkinlikleri binlerce Türk vatandaşı ziyaret etti.  Başkonsolosluğun himayesinde yapılan 23 Nisan etkinliklerinde sivil toplum örgütleri ve işverenlerinin katkılarıyla gerçekleşti,ha-ber.com/Orhan Önaldı


 
banner201

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner307

banner308

banner310

banner311

banner312

banner174

sanalbasin.com üyesidir