banner269
Öne Çıkanlar Schengen Aile ABD Almanya Schengen Bilgi Sistemi Kürt Kültür Festivali

Berlin-Beykoz elçisi 'Birol Kaplan'

Berlin'in sevilen genç iş adamlarından Birol Kaplan, Berlin'de düzenlemiş olduğu Ferhat Göçer konserinin gelirini Beykoz Eğitime Destek Derneği'ne (BEDES) bağışladı

banner197
Berlin-Beykoz elçisi 'Birol Kaplan'

 

 

Berlin-Beykoz köprüsünün adı 'Birol Kaplan'

Birol Kaplan, Berlin'de düzenlemiş olduğu Ferhat Göçer konserinin gelirini Beykoz Eğitime Destek Derneği'ne (BEDES) bağışladı  

Berlin'in sevilen genç iş adamlarından Birol Kaplan, Beykoz Eğitime Destek Derneği'nin (BEDES) çalışmalarını Berlin'de Van Depremi sonrası yardım amaçlı düzenlediği bir konser sonrasında öğrendi.

Daha sonra BEDES'i araştıran ve yaptığı çalışmalara destek vermeye karar veren Birol Kaplan, Berlin'de düzenlemiş olduğu Ferhat Göçer konserinin gelirini BEDES'e bağışladı.

birol-kaplan-bedes-f.jpg
birol-kaplan-bedes-g.jpg

Bununla da yetinmeyen Kaplan, Berlin'deki iş adamlarına BEDES'i tanıtarak çalışmalara destek vermek üzere yine Berlin'de iş adamları arasında tavla turnuvası düzenleyerek gelirini BEDES'e bağışladı.

Berlin'den Birol Kaplan aracılığı ile giden bağışla onlarca öğrencinin eğitimine destek verildiği gibi bu öğrencilerin yoksul ailelerine gıda, giyecek ve yakacak yardımları yapıldı. Kışın en yoğun yaşandığı bu günlerde yapılan bu yardımla birçok evin bacası tüttü, çocuklar sevindi. Birol Kaplan, bu organizasyonda alışverişi bizzat kendi elleri ile yaparken kar-kış demeden bu zor şartlarda gıda kolilerini kendisi taşıyarak aileleri ziyaret etti ve ailelere kolileri teslim etti ve başta Beykoz Kaymakamı Süleyman Erdoğan olmak üzere tüm Beykozluların kalbini kazandı.

birol-kaplan-bedes-h.jpg
birol-kaplan-bedes-i.jpg

Tüm bu çalışmalardan sonra geçtiğimiz günlerde Türkiye'ye gelen Birol Kaplan, BEDES dernek binasında Dernek Başkanı Gülay Demirel, Yönetim Kurulu Üyeleri ve Beykoz Kaymakamı Süleyman Erdoğan ile bir araya gelerek yardımlar konusunda değerlendirmelerde bulundu. Aynı zamanda gelecekte yapılabilecek ortak projeler de görüşüldü.

Konuyla ilgili bilgi veren BEDES Dernek Başkanı Gülay Demirel, "İstanbul'u karın teslim aldığı bu malum günlerde, sevgili Birol derneğimizi ziyaret ederek, çalışmalarımız hakkında daha geniş ve ayrıntılı bilgiler aldıktan sonra büyük bir özveri örneği ile kar-kış demeden yollara düştü. Gerçekten çok hakikatli ve içten desteği her şeye değerdi. Sıcak ve sempatik kişiliği ile bir anda dernek gönüllülerimizin kalbini kazandı ve BEDES'in Birol Abisi oldu. Beykoz Kaymakamımız Sayın Süleyman Erdoğan'ın da katıldığı toplantıda gelecekte yapabileceğimiz ortak projeler de görüşüldü. Kaymakamımızın da Yozgatlı olması, ikisi arasındaki görüşmeyi hemşeri duygusuyla bir anda dostane bir sohbete dönüştürdü" dedi ve dernek adına Birol Kaplan'a bu insani yaklaşımı ve yaptığı değerli yardımlarından dolayı teşekkür etti.

birol-kaplan-bedes-b.jpg
birol-kaplan-bedes-c.jpg

Yaptığı yardımlar ve hassas yaklaşımıyla kısa sürede Beykozluların gönlünü fetheden Birol Kaplan, "Kar- kış çok önemli değil. BEDES'in neler yaptığını öğrendik ve biz de buna katkı sunmaktan son derece mutluyuz. Orada Almanya'da biz bir şey yapmak istesek de yapamıyoruz Çünkü Avrupa'da engelliye çok fazla yardım var. Devlet, engelliler için her şeyi yapıyor ve bizim bir şey yapmamıza gerek kalmıyor. Biz orada fazla bir şey yapamıyoruz. Kendi memleketimizde bunu yapmak daha yerinde olur diye düşündük. Çünkü Türkiye'de engellilere gerektiği gibi destek olunmuyor" diyen Kaplan, yapılan yardım konserleri ve BEDES'le ilgili düşüncelerini aktardı.

birol-kaplan-bedes-d.jpg

Birol Kaplan da konuşmasında; ''Biz geçen sene aynı yerde Kıraç'la bir konser yaptık ve elde edilen geliri Van'daki çocuklarımıza ulaştırdık. Bu yıl da yine Ferhat Göçer'le Berlin'de gerçekleştirdiğimiz konser ve Berlin'de yaşayan Türk İş Adamları arasında düzenlediğimiz tavla turnuvasından elde edilen geliri BEDES'e bağışladık. BEDES'te inanılmaz güzel işler yapılıyor. Çocuklar bir çatı altında toplanıyor ve gereken her türlü destek sağlanıyor. En önemlisi de burada sadece çocuklar eğitilmiyor. Anneler, aileler de eğitiliyor. Ben geçen sene burada gördüklerimden sonra Almanya'da ailemle birlikte neler yapabiliriz diye düşündüm. Sadece maddi destekle değil, gelip burada onları görmek, ellerinden tutarak onlara yanlarında olduğumuzu hissettirmek istedik. Buradan elde ettiğimiz gelire, ailemin de üç beş katkısını ekleyerek BEDES'e bu çocuklarımızın eğitilmesi için bağışladık. Başta BEDES Başkanı Gülay Hanım olmak üzere buradaki gönüllülerimizin nasıl canla başla çalıştıklarını gördük ve bizde ne gerekiyorsa elimizden geldiği kadar kendilerine destek olmaya hazırız. Ben çalışmalarından ve yaptıkları bu olağan üstü güzel işlerden dolayı başta Gülay Hanım olmak üzere tüm BEDES gönüllülerini yürekten kutluyorum" dedi.

birol-kaplan-bedes-e.jpg

ha-ber.com / İstanbul

 

banner201

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner307

banner308

banner310

banner311

banner312

banner174

sanalbasin.com üyesidir