banner269
Öne Çıkanlar Istanbul Afrika AYM Özgür Özel Dışişleri ABD

Berlin Başkonsolosluğunda bayramlaşma töreni düzenlendi

T.C. Berlin Başkonsolosu Ahmet Başar Şen, Ramazan Bayramı münasebetiyle başkonsolosluk binasında personel ve vatandaşlarla bayramlaştı.

banner197
Berlin Başkonsolosluğunda bayramlaşma töreni düzenlendi

Berlin Başkonsolosluğunda bayramlaşma töreni düzenlendi

T.C. Berlin Başkonsolosu Ahmet Başar Şen, Ramazan Bayramı münasebetiyle başkonsolosluk binasında personel ve vatandaşlarla bayramlaştı.Berlin Başkonsolosluk binasında düzenlenen bayramlaşma etkinliğine sivil toplum kuruluşlularının yöneticileri ve vatandaşlar büyük ilgi gösterdi.

Bayramlaşma töreninde bir konuşma yapan T.C. Berlin Başkonsolosu Ahmet Başar Şen, „Berlin'de uzun yıllar yaşayan vatandaşlarımız ve Berlin Başkonsolosluğumuzda görev yapan personelimizin de hazır bulunduğu bayram coşkusunun sevincini bir kez daha birlikte yaşamış olduk. Buradaki Bayramlar farklı yaşanıyor. Çünkü birçoğumuz çocuklarından, sevdiklerinden ayrı uzakta geçirmek zorunda kalıyorlar.
 


Onun dışında başka bir ülkede farklı kültür coğrafyasında onlardan farklı olarak kendi kültürümüzü bir arada yaşatmanın çabasını veriyoruz. Vatandaşlarımızın burada kültürümüzü yaşatmaları için onları canı gönülden destekliyoruz, Bayramlarımızın güzelliğini bu vesileyle bir araya gelerek gelecek nesillerimize göstermek istiyoruz. Ve bir kez daha bayramınızı kutluyor, daha nice bayramlar diliyorum“ dedi.Bayramlaşma töreninde ziyaretçilere, kolonya, şeker, baklava, çay, kahve ve meyve suları ikram edilirken, küçük çocuklara da hazırlanan muhtelif hediyeler verildi.ha-ber.com / Orhan Önaldı / Berlin
banner201

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Avatar
no capulcu 3 yıl önce

ak taraflilarin bayram mesajlari genelinde kabul edilmez

banner291

banner301

banner272

banner276

banner274

banner275

banner302

banner192

banner174

sanalbasin.com üyesidir