banner269
Öne Çıkanlar Almanya Çapulcu Hani Ankara terör Cumhurbaşkanı Erdoğan

Berlin Alevi Toplumu Cemevi, Suruç katliamını kınadı

Berlin Alevi Toplumu Cemevi İnanç Kurulu yayınladığı bir basın açıklaması ile Suruç katliamını kınadı.

banner197
Berlin Alevi Toplumu Cemevi, Suruç katliamını kınadı

Berlin Alevi Toplumu Cemevi, Suruç katliamını kınadı

Berlin Alevi Toplumu Cemevi İnanç Kurulu yayınladığı bir basın açıklaması ile Suruç katliamını kınadı.

„20 Temmuz 2015 günü öğle saatlerinde Suruç’ta AKP beslemesi ‘’Radikal İslamcı’’ terör örgütü IŞİD bir katliam yaptı. Hayatının baharındaki 32 Can Hak’a yürüdü, onlarcası da yaralandı. Bunlar barışı, kardeşliği, geleceği inşa etmek için Rojava’ya gitmeye çalışan gencecik fidanlardı. Bunlar bizim halkımız ve bizim canlarımız. Yürekler yanıyor, analar ağlıyor. Katledilen gençlerimizi saygıyla anıyor, yaralıların bir an önce sağlıklarına kavuşmalarını temenni ederken katliamı yapan, destekleyen, besleyen insanlık düşmanlarını şiddetle kınıyoruz.

Bu alçakça saldırıya açıktan açığa destekli hizmet veren hükumet ve başındaki hainlerin hesabı elbette ki bürgün onlardan sorulacaktır.

Başından beri yanlış yürütülen Suriye politikası Türkiye’nin terör bataklığına saplanıp kalmasına yol açmıştır. Türkiye-Suriye sınırı delik deşik olmuş, kim olduğu, ne olduğu bilinmeyen, adına sığınmacı denilen binlerce kişinin arasına giren IŞİD canileri sınırdan içeriye elini kolunu sallayarak girmeleri ve haince (hükumet destekli) yaptıkları planlar sonunda masum insanların canına gasp etmişlerdir.

Bu insanlık düşmanları beslenmeseydi, desteklenmeseydi Reyhanlı, Cilvegözü, Diyarbakır, Adana, Mersin ve son olarak Suruç’taki vahşet yaşanmayacaktı. Geçici de olsa halen Türkiye’de hükumet olan AKP hükumeti gerçek failleri açıklamadığı sürece bu katliamların sorumlusudur.

Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı ise acilen yaşanan katliamları görüşmek üzere Meclisi olağanüstü toplantıya çağırmalıdır. Meclis, oluşturacağı bağımsız komisyonlarla Suruç katliamının faiilleri ve arkasındaki güçleri tüm boyutlarıyla ortaya çıkartılmalı, her hangi bir istihbarat zaafiyatının olup olmadığı ve IŞİD'in Türkiye'deki faaliyetlerini ortaya çıkartmak için araştırma önergesi açmalıdır.

Bu insanlık düşmanı canilere dur demek için toplumsal mücadelemizi daha da derinleştirip, birlik ve beraberlik içinde tek vücud olup bu acı olayların ve kahpece, hain saldırıların önüne geçmemizin günü ve zamanıdır.

Çünkü acının, terörün, ölümün ırkı, dini, mezhebi, cinsi, Türkü, Kürdü, günü, yeri, yurdu olmaz.

Berlin Alevi Toplumu – Cemevi olarak Tarih boyunca insanlık için toprağa düşmüş tüm canlarımızın ve son olarak Suruç Katliamı’nda hayatlarını yitiren gencecik fidanlarımızın toprağı bol, devri daim olsun diyoruz ve katliamı yapan, destekleyen, besleyen insanlık düşmanlarını bir kez daha şiddetle kınıyoruz.

Berlin Alevi Toplumu- Cemevi
İnanç Kurulu Başkanı
Ercan Yıldız“


ha-ber.com

banner201

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Avatar
no capulcu 3 yıl önce

kinadiniz'da ne oldu. akp'ye destek veren ve yalakalik yapan alman siyasileri niye elestirmiyorsunuz.

banner307

banner308

banner309

banner310

banner311

banner312

banner313

banner174

sanalbasin.com üyesidir