Başkonsolos Çelik, Değirmenci’nin City 54 otelini ziyaret etti

Berlin Başkonsonsolosu M. Mustafa Çelik, Türk Alman İşadamları Birliği Kurucu Başkanı ve başkentin önemli işadamlarından Kemal Değirmenci’nin kentin Wedding ilçesindeki otelini ziyaret etti.

Başkonsolos Çelik, Değirmenci’nin City 54 otelini ziyaret etti

Gastronomi ve Otelcilik alanlarında büyük bir tecrübeye sahip olan Kemal Değirmenci ve kızı Jale Değirmenci 1992 yılından beri faaliyette olan tesislerini Berlin Başkonsolosu Mustafa Çelik ziyarette bulundu.

City 54 Hotel sahibi Kemal Değirmenci ve kızı Jale Değirmenci, Berlin Başkonsolosu Mustafa Çelik`i kapıda karşılanarak Berlinli işadamları, sivil toplum kuruluşlarında başkanlık ve yönetim kurulu üyeliği yapmış dostları ile ziyarete katılan gazetecilere oteli gezdirdiler.

170 odalı ve 650 yataklı CİTY 54 otelin şu anda yüzde yüz dolu olduğunu belirten Kemal Değirmenci ve kızı Jale Değirmenci Otel hakkında açıklamalarda bulunarak şöyle konuştular:

“1992 senesinde Otel olarak hayata geçirmek üzereyken altı bina daha yan yana ilave edilerek ihtiyaç sahibi olan ve değişik ülkelerden gelen 850' mülteci aileye hizmet vermekteyiz. Burada kalan bütün ailelerin sosyal çalışmaları, çocuk bakım, okula yerleştirme, sosyal pedagog, psikoloji, tercümanlık gibi birçok alanlarda 24 saat hizmet vermekteyiz. Aileler kendi evleri gibi rahatlıkla burada kalabiliyorlar ve kendi yemeklerini evlerinde olduğu gibi yapabiliyorlar.”

Başkonsolos Mustafa Çelik,” Dostlarınızla bizleri ağırladığınız güzel bir gün olduğunu düşünüyorum. Davetiniz için teşekkür ediyorum. Buradaki çalışmalar son derece etkileyici. Faaliyetlerinizi hayranlıkla dinledik. Kadınlarımızın bu kadar başarılı çalışması daha da gururlandırıyor. Türk toplumunun her zaman Berlin’de çok önde ve çok çalışkan olduklarına şahit oluyoruz. Bu da bizleri fazlasıyla son derece memnun ediyor” dedi.

Kemal Değirmenci, halen Berlin’in ikinci büyük otelini (442 Odalı ve 1450 yataklı) inşa ettirdiğini belirterek başkonsolos Mustafa Çelik’i bu otelin açılışına davet etti.

Hep birlikte yenilen öğle yemeğinden sonra misafirperverlikleri için Değirmenci ailesine teşekkür eden Başkonsolos Çelik ziyaretini sonlandırdı.

ha-ber.com/Orhan Önaldı

Güncelleme Tarihi: 22 Mart 2019, 00:50
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner324

banner323

banner320

banner321