Başkonsolos Çelik, Almanya Türk Konseyi`ni ziyaret etti

Berlin Başkonsolosu Mustafa Çelik, Berlin’de uzun yıllar faaliyet gösteren sivil toplum örgütlerinden Almanya Türk Konseyi`ni ziyaret ederek çalışmaları hakkında görüş alışverişinde bulundu.

Başkonsolos Çelik, Almanya Türk Konseyi`ni ziyaret etti
Berlin Neukölln İlçesi'ndeki dernek lokalinde yapılan toplantıda Almanya Türk Konseyi Başkanı Taciddin Yatkın, derneğin bugüne kadar yaptığı çalışmaları hakkında başkonsolosu bilgilendirdi.Almanya Türk Konseyi Başkanı Taciddin Yatkın, “bugüne kadar bütün vatandaşlarımız ister üye olsun ister olmasın sabah saat 10.00'dan akşam 18.00 saatleri arasında hizmet veriyoruz. Bunların başında Türk ve Alman Avukatlarımız tarafında ücretsiz danışmanlık, onu dışında gençlerimize üniversite öncesi veya sonrası olmak üzere staj ve meslek eğitimi gibi daha birçok imkanları sağlıyoruz.Yaşlı vatandaşlarımız 50' yıldır burada olmalarına rağmen işsizlik, emeklilik, oturum ve yurtdışı meselelerinde yeni çıkan kanunlardan kaynaklanan sorunlara yardımcı oluyoruz. Daha önce derneklerimiz tarafından düzenlediğimiz bayramlarımız, nevruz kutlamaları Türk Günü yürüyüşlerimiz gibi etkinliklerini son yıllarda yapamadığımız için maalesef başkonsolosluğumuza kaldı” dedi.
Başkonsolos Mustafa Çelik, “Berlin'de faaliyet gösteren sivil toplum kuruluşları ve derneklerimizin çalışmalarını takdirle karşılıyorum. Birlik, beraberlik ve dayanışma içerisinde çalışmalarımızı sürdürerek daha güçlü olmamız gerektiğine inanıyorum” dedi.         
      

ha-ber.com/Orhan Önaldı
Güncelleme Tarihi: 13 Aralık 2018, 14:01
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner324

banner323

banner320

banner321