BAL-DER Berlin`e çıkartma yaptı 

Almanya Balıkesirliler Kültür ve Dayanışma Derneği BAL-DER çoğunluğu gençlerden oluşan büyük bir gurupla Berlin'e gezi düzenledi.

BAL-DER Berlin`e çıkartma yaptı 

Duisburg merkezli Almanya Balıkesirliler Derneği BAL-DER sürekli olarak düzenlediği kültürel faaliyetler arasında yer alan geziye bir yenisini daha ekleyerek 3 günlük Berlin seyahati gerçekleştirdi.

Üç gün süren geziye gençlerin yanı sıra dernek yöneticiler ve aileleri de katıldı.

55 kişinin katıldığı gezi süresince başkent Berlin'de önemli, tarihi yerler gezildi.

Berlin Şehitlik Camisi, Türkiye Cumhuriyeti Berlin Büyük Elçiliği ve Bergama Müzesi ve diğer tarihi yerleri gezen dernek Başkanı Kemal Kanıkurumaz, ‘'Almanya Balıkesirliler Derneği benzer gezileri her sene yapmakta. Yaklaşık 10 senedir Türkiye gezileri düzenlemekteyiz. Gençlerimize yönelik bu gezilerde güzergahımız İstanbul, Çanakkale, Bursa ve Balıkesir olmakta. Dernek olarak amacımız, gençlerimizin anavatanı, geldikleri şehirleri çok iyi tanımaları. Bu gezilere ek olarak son dönemlerde Avrupa'nın farklı şehirlerine de geziler düzenledik. Bu defa gençlerimiz için Berlin'i seçtik. Berlin önemli bir Avrupa başkenti. Gezimiz sırasında Şehitlik Camisi'ni, T.C. Berlin Büyükelçiliği'ni, Federal Meclisi, Stasi Gefägnis, Yahudi Anıtı, tarihi Brandenburger Tor ve Bergama Müzesi gibi yerleri gezdik. Bu gezimiz yoğun ilgi gördü. Özellikle gençlerimiz için gezimizin faydalı olduğuna inanıyorum.'' dedi.

ha-ber.com/Orhan Önaldı/Berlin

Güncelleme Tarihi: 25 Mart 2019, 10:04
YORUM EKLE
YORUMLAR
Ibrahim ergül
Ibrahim ergül - 4 ay Önce

Güzel haber,varsa emeginize saglik!

SIRADAKİ HABER

banner322

banner324

banner323

banner320

banner321