BAK 07 liderlik maçına çıkacak

Almanya ve Avrupa’da en yüksek ligde mücadele eden futbol takımı özelliğini koruyan ve daha yüksek hedefler koyan BAK 07 3. Lig hedefine çok yakın.

BAK 07 liderlik maçına çıkacak

BAK 07 liderlik maçına çıkacak
 
Almanya ve Avrupa’da en yüksek ligde mücadele eden futbol takımı özelliğini koruyan ve daha yüksek hedefler koyan BAK 07 3. Lig hedefine çok yakın.
 
Geçtiğimiz hafta sonu oynanan karşılaşmada Babelsberg 03 takımını 3-1 lik skorla geçen BAK 07, oynadığı oyun ve mücadelesi ile de göz doldurmaya devam ediyor. 10 Nisan 2015 Pazar günü, şu an lider olan FSV Zwickau ile oynayacak olan BAK 07 yendiği takdirde puanlarını eşitlemiş olacak, onun öncesinde 3 Nisan Pazar günü Hertha ile karşılaşacak olan Zwickau, puan kaybı durumunda BAK 07 puan olarakta liderlikteki yerini sağlamlaştıracaktır.
 
1 Nisan Çarşamba günü deplasmanda Babelsberg ile karşılaşan BAK 07, maça çok hızlı başladı ve ilk yarıda, genç yetenek Ömer Akyörük’ün golleri ile durumu iki sıfıra getirdi, akabinde ikinci yarının başında takıma katılan ve dikkatleri üzerinde toplayan Miroslav Slavov durumu 3-0 yapan golü attı. Bir sonraki önemli maçı da göz önünde bulunduran BAK 07 antrenörü Stephan Baumgart, ikinci yarıda oyunu yavaşlatma yoluna gitti. Babelsberg’in ikinci yarıda bulduğu gol sonucu karşılaşma 3-1 sonladın, böylece BAK 07 puanını 52 ye çıkardı.


 
BAK 07 Başkanı Mehmet Ali Han basın mensuplarına şu açıklamalarda bulundu: Türk toplumunun özlediği 3. Lig artık hayal değil, özellikle ikinci yarının başında yaptığımız transferlerle hedefimize ulaşmak istediğimizi vurgulamıştık. Şu an ayrıca sportif direktörlüğe Kemal Halat arkadaşımızı getirdik, kendisi hem futbolcu olarak hem de antrenör olarak uluslararası tecrübeye sahip değerli bir hocamız, takım üzerinde pozitif psikolojik etkisini hemen gördük, bu açıdan da doğru bir karar aldığımıza inanıyoruz.  BAK 07 olarak, Moabit bölgesinde, dar gelirli ailelerin çocuklarını alt yapı takımlarımızda oynatmaktayız, onlara elimizden geldiği kadar tüm imkânları sunmakta birçoğundan aidat dahi almamaktayız. Bu çocukların hayal kurmalarını sağlayabilmek benim en büyük mutluluğum, şimdi onların hayali üçüncü ligde ikinci ligde ve birinci ligde oynamak olmalı.

Bu çocukların hayallerine insanımızın katkı yapmasını bekliyoruz, tüm vatandaşlarımızı 10 Nisan Pazar günü oynayacağımız maçta yanımızda görmek istiyoruz. Sayın Başkonsolosumuz ve sivil toplum kuruluş temsilcilerimiz o gün inşallah yanımızda olacak.ha-ber.com

 
Güncelleme Tarihi: 05 Nisan 2016, 22:53
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner324

banner323

banner320

banner321