Avrupalı Türk işletmelerden "e-ticaret" atılımı

Avrupalı Türk İşletmeler Ağı (NETU) Başkanı Veli Karakaya: Türkiye kökenli iş insanları tarafından kurulan işletmelerin cirolarını artırmak için çalışmalar yapıyoruz. Yakında ‘Online Marktplatz’ e-ticaret platformunu hizmete sunacağız” dedi.

Avrupalı Türk işletmelerden "e-ticaret" atılımı
Avrupalı Türk işletmelerden "e-ticaret" atılımı

 Avrupalı Türk İşletmeler Ağı (NETU) Başkanı Veli Karakaya: Türkiye kökenli iş insanları tarafından kurulan işletmelerin cirolarını artırmak için çalışmalar yapıyoruz. Yakında ‘Online Marktplatz’ e-ticaret platformunu hizmete sunacağız” dedi.

Merkezi Almanya’nın başkenti Berlin’de bulunan NETU tarafından düzenlenen etkinlikte iş insanları bir araya geldi. Toplantıda, Avrupa’daki Türkiye kökenli iş insanları tarafından kurulan işletmelerin büyümesi için fikirler masaya yatırıldı.


  
Karakaya kahvaltılı toplantıda yaptığı konuşmada, NETU’nun en büyük hedefinin Türk işletmeler için uluslararası çapta ortak çalışmalar yürütmek olduğunu belirterek,  Balkanlar, Hollanda ve Almanya'da teşkilatlanma çalışmalarına hızla devam ettiklerini söyledi.


  
NETU olarak içinde yaşadıkları toplumun tamamını kapsayan bir sorumluluk içinde, ticaret ve eğitim alanlarında hayırda yarış anlayışı ile mücadele verdiklerini belirten Karakaya, şöyle devam etti:
“NETU Business Brunch programımıza katılımınız için teşekkür edip sizleri en derin duygularımla selamlıyorum. Hoş geldiniz, sefalar getirdiniz.

Bizler çeyrek asırdır üyelerimize, partnerlerimize ve dostlarımıza eşsiz bir platform sunuyoruz. NETU olarak içinde yaşadığımız toplumun tamamını kapsayan bir sorumluluk içinde, iş, ticaret ve eğitim alanlarında hayırda yarış anlayışı ile mücadele veriyor, gayret sarf ediyoruz. 

Böylece toplumumuzun refah seviyesinin yükselmesine katkı yaparak Berlin, Almanya ve Avrupa için vazgeçilmez bir işveren Networku oluşturmaktayız.Bu hedefler doğrultusunda izlediğimiz iki ana prensibe dikkatinizi çekmek istiyorum. 

Öncelikle NETU`nun Almanya da ki yabancı işverenler konusunda ilk adres olmasını hedefliyoruz. 

Bu minvalde ekonomi, siyaset, bilim ve kamu alanlarından güçlü ortaklarımızla profesyonel bir zeminde projelerimizi ve çalışmalarımızı yürütmekteyiz. Kurumsallığını en üst seviyeye çıkarmış olan derneğimiz bu faaliyetlerinin öncelikle ekonomi ve ticaret alanında olmasına azami dikkat göstermektedir.

Bu açıdan profesyonelliğini ve bilhassa bağımsızlığını korumak dernek çalışmalarımızın olmazsa olmazıdır.

İsmimizden de anlaşıldığı gibi bizler bütün Avrupa da NETU ruhunun yaşanmasını ve paylaşılmasını hedefliyoruz. 

Bunun için Avrupa çapında Balkanlar ve Hollanda, Almanya içinde ise Hamburg, Dortmund ve Hessen bölgelerinde teşkilatlanma çalışmalarımız hızla devam etmekte. Ve ben inanıyorum ki bu Network önümüzdeki yıllarda çok büyük başarılara imza atacak. 

Rabbimizin rızası doğrultusunda, temelinde yardımlaşma, paylaşma ve karşılıklı kazanç esasını taşıyan bu oluşum mutlaka binlerce işverenimize ve toplumlarımıza büyük faydalar sağlayacaktır.

İkinci Prensibimiz ise siz değerli üyelerimizin cirosunu artırmasına ve daha fazla para kazanmasına  yardımcı olmaktır. 

Bu da aynı zamanda ‘NETU bana ne veriyor’ sorusuna bir cevap niteliğini taşımaktadır.

Bu açıdan sizlere sürekli tecrübelerinizi paylaşacak, ticaretinizi artırabilecek, ve yeni iş görüşmeleri sağlayacak platformlar ve imkanlar sunmaya çalışıyoruz.

Malumunuz sizleri düzenli olarak davet ettiğimiz ‘Üye tanıtım programları’ ve iş dünyasını ilgilendiren nice farklı Programlar düzenliyoruz.

Ben bu programlara katılmanızı tavsiye ediyorum. Gerçekten çok sayıda ticari anlaşmanın bu toplantılarda yapıldığını gördüm.

Yine sizlere iftar programında ilan ettiğimiz ve yakın zamanda hizmete sunacağımız ‘Online Marktplatz’ ticaret platformu ve Business Forum Chat imkanları tamamlanmış durumda.
Teknik deneme aşaması biter bitmez resmi açılışını yapacağız.Böylece NETU dijitalleşme sürecini de başarı ile tamamlamış olacak.

Ayrıca çok sayıda büyük şirketlerle pazarlıklarımız sürüyor. NETU üyelerine indirim ve özel kampanyalar için anlaşmalar yapıyoruz. Yine İftar programında tanıttığımız NETU kartlarınız ile bu imkanlardan istifade edebileceksiniz. 

Benim sizlerden ricam, bu networku ticaretiniz ve şirketiniz için kullanın. Aktif olarak programlara katılıp istifade edin. 

Burada farklı üyelerimizin reklamlarını görmek bizleri bu çerçevede ayrıca memnun etti.Sayın üyelerimiz,

Bu kurum sizinle ve en önemlisi sizin için var olmuş bir dernektir. 

Onun için bugün kendi aramızda, bu aile ortamında fikir alış verişinde bulunalım istedik. Ben özellikle sizlerin söz alıp fikirlerinizi beyan etmenizi arzu ediyorum.

Lütfen neleri daha iyi yapabileceğimiz konusunda bizlere yardımcı olun.Aklınızda sorular varsa sorun, eleştiriler varsa yapın.

Tabii ki övebilirsiniz de.

Ben hepinize tekrar teşrifleriniz için teşekkür ediyor, afiyet olsun diyorum.

Sağ olun, Var olun, Allaha emanet olun.”

ha-ber.com/Orhan Önaldı
Güncelleme Tarihi: 06 Ekim 2018, 16:49
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner322

banner324

banner323

banner320

banner321