banner216
Öne Çıkanlar Dünya PKK Almanya turistik Fransa Donald Trump

ATDİD yeni yönetim kurulunu belirledi

Avrupa Türk Döner İmalatçılar Derneği ATDID iki yılda bir gerçekleştirdiği genel kurul toplantısının ardından yeni yöneticilerini seçti.

banner197
ATDİD yeni yönetim kurulunu belirledi
ATDİD yeni yönetim kurulunu belirledi

Avrupa Türk Döner İmalatçılar Derneği ATDİD iki yılda bir gerçekleştirdiği genel kurul toplantısının ardından yeni yöneticilerini seçti.

Berlin-Brandenburg Türk Alman İs verenler Derneği (TDU) merkezinde yapılan olağan genel kurul toplantısında Avrupa Türk Döner İmalatçılar Derneği’nin (ATDID) başkanlığına yüksek gıda mühendisi Gürsel Ülber seçildi.Yeni seçilen Başkan Ülber, seçimden sonra yaptığı açıklamasında Dünya da ve Avrupa da her tarafta yaygın olan ve en çok sevilen Fast Food ürünlerinin içerisinde en güvenli gıdalardan olan döner hakkında yapılan karalama çabalarına çok hızlı ve kalıcı önlemler almak gerektiğinin altını çizdi. Devlet daireleriyle yönetmeliklerde ve tebligatlarda yapılan ya da yapılacak yasal yanlışlıkların hemen müdafaa edilmesi ve sektöre uygun hale getirilmesi gerektiğini dile getiren Ülber, “Almanya da ve Brüksel'deki gıda komisyonlarında da ATDİD “in temsil edilmesi gerekir” dedi. Gürsel Ülber sözlerine şöyle devam etti: “Kalifiye eleman sıkıntısı çeken Döner sektörüne, meslek eğitimiyle ilgili dönerin meslek olarak tanınması için gerekli çalışmaları yapılması. BSE Krizinden dolayı Almanya ve Amerika’ya et satışı yasaklanmış, döner etinin satışıyla bu yasağın kaldırılması ile hem döner sektörüne hem de Almanya’da faaliyet gösteren Alman firmalarına da çok büyük bir fırsat yaratılması, derneğimizin çatısı altında hijyen ve sağlık sertifika kursları düzenlenmesi gerekmektedir”. Döner satış büfelerinin ATDİD tarafından denetlenmesi ve desteklenmesi, sosyal medya ve reklam çalışmalarıyla dönerin hak ettiği yere getirilmesi için çaba göstereceklerini kaydeden Ülber, döner sektörünü aydınlatıcı seminerler düzenleyerek finans, avukatlık, ekonomi, iş güvencesi ve yeni yatırımların aydınlatıcı bilgilerle destekleyeceklerini söyledi. Başkan Ülber, döner sektörünün büyük destek verdiği kesimhaneler, et entegre tesisleri, baharatçılar, taşıma araçları firmaları, soğuk hava depoları imalatçıları, ambalaj sanayi gibi sektörlerle irtibatın güçlendirileceğini belirtti. “Bunun yanı sıra sosyal aktivitelerle spor ve sanatı da unutmayacağız” diyen Ülber, tüm bu çalışmalarımızda, toplumun her kesiminden bize destek ve yardımcı olacak kurum ve kuruluşlara, şimdiden teşekkür ederim” şeklinde konuştu.


ATDİD Avrupa Türk Döner İmalatçılar Derneği yönetim kuruluna Başkan yüksek gıda mühendisi Gürsel Ülber seçilirken Mehmet Özkan başkan yardımcılığına, basın sözcülüğüne Veteriner Dr. Buchholz, saymanlığa Murat Karakoyun, yönetim kurulu üyeliğine Cemal Dalaz ve Aslan Çicek, yedek üyeliklere Sercan Meral ve Abdülkadir Karaçil seçildi. Denetim Kuruluna ise Ahmet Başbuğ, Remzi Kaplan ve Mehmet Cam seçildiler.          

ha-ber.com/Orhan Önaldı
banner201

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner307

banner308

banner309

banner310

banner311

banner312

banner313

banner174

sanalbasin.com üyesidir