ATDID Dönerverband üyelerini konuk etti

ATDID Dönerverband yönetim kurulu üyelerini Berlin'de ağırladı

ATDID Dönerverband üyelerini konuk etti
 
ATDID yönetimi ve toplantıya katılan eski başkanlardan Ahmet Başbuğ ve Remzi Kaplan`la birlikte, Bayern bölgesinde kurulan Dönerverband yönetim kurulunu dernek lokalinde ağırladılar.

Toplantının amacı birbirini daha yakından tanımak ve gelecek zamanlarda ortak adımlar atarak, döner sektöründe olabilecek sorunlara ortak çözümler aramak idi.

ATDID yönetimi ve Dönerverband yönetim kurulu sırayla kendi çalışmalarından bahsettiler.

ATDID Yönetim Kurulu Üyesi Dr. Aslan Çiçek „Dönerin tarihçesi ve geleceği ne olacak?‘‘ adlı bir sunumla bilgi verdi.

Toplantıda özellikle fosfat konusunda yaşatılan sıkıntılar konu edildi. Dönerverband`ın bu konuda verdiği mücadele ve gelinen noktayı Başkan Kenan Koyuncu anlattı.

Ayrıca seksenli yıllarda, döner işi yapan esnaflar tarafından tanımlanan ve Alman makamlarınca esas alınan Döner tanımı, o dönemde eksik ve yetersiz tanımlandığı için günümüzde sorun yaşatmaktadır. Bu sorunlara çözüm bulabilmek için dönerin yeniden tanımının yapılması, günümüze uygun döner standardı için çalışmalarının yapılması ve bu tanımın Alman makamlarına sunulması gerektiği konuşuldu.

Toplantıda 2019 yılının Mart aylarında yeni çıkacak gıda yasasında yeni düzenlemelerin geleceği, bu düzenlemelerin sektörle alakalı kısımlarında, Alman makamları ile diyaloğa girmek için çalışmalara başlanacağı konuşuldu.

Son olarak tüm bu çalışmalarda aktif rol alacak, Almanya`nın çeşitli bölgelerinden 5-6 Döner üreticisinin ve Dönerverband, ATDID, Hamburg da yer alan dönerciler derneğinin bazı yöneticilerinin de görev alacağı bir komisyon kurulması ve bu komisyonun bu konularda istişare yapması ve aylık rutin toplantılar ile bir araya gelerek, gerekli çalışmaları yürütmesi önerisi yapıldı.

ATDID yönetimi ileriki bir tarihte Dönerverband`ı ziyaret edeceklerini söyleyerek, samimi ortamda sektöre dair birçok konunun altının çizildiği dostlukların pekiştiği tanışma ve kaynaşma toplantısı sona erdi.

ha-ber.com
 
Güncelleme Tarihi: 01 Aralık 2018, 00:26
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner324

banner323

banner320

banner321