banner269
Öne Çıkanlar Almanya Alman Berlin FETÖ Angela Merkel Galatasaray

Aşırı sağcılar cami önünde gösteri düzenledi

Almanya'nın başkenti Berlin'deki Es-Sahabe Cami'nin önünde aşırı sağcı "Pro Deutschland" grubu tarafından düzenlenen gösteri olaysız geçti

banner197
Aşırı sağcılar cami önünde gösteri düzenledi

 

 

Aşırı sağcılar cami önünde gösteri düzenledi

Almanya'nın başkenti Berlin'deki Es-Sahabe Cami'nin önünde aşırı sağcı "Pro Deutschland" grubu tarafından düzenlenen gösteri olaysız geçti

Caminin önünde toplanan bir grup aşırı sağcıyı protesto etmek için solcu gruplar ve Müslümanlar da bir karşı gösteri düzenledi. Solcular ve Müslümanlar "Müslümanlar kalsın - Neonaziler dışarı" şeklinde slogan attı.

Sayıca az kişiden oluşan ve cami inşaatlarına karşı çıkan aşırı sağcı grup, Müslümanları rencide edici bazı karikatürler de gösterdi. Polisin aldığı yoğun güvenlik önlemleri sebebiyle gösteriler olaysız geçti.

berl-cami-on-prot-b.jpg

Almanya İslam Konseyi Genel Sekreteri Burhan Kesici, burada yaptığı açıklamada, tüm hafta sonu boyunca "Pro Deutschland"ın 3 Arap camisinin önünde yapacağı gösterilerden dolayı Müslümanların tahriklere kapılmamasını isteyerek, Müslümanlara hafta sonunda bu camilere gitmemelerini önerdiğini söyledi.

"Pro Deutschland"ın gösterileri bugün ve yarın da sürecek.

Yeşiller Partisi de aşırı sağcı göstericileri protesto etmek amacıyla düzenlenecek karşı gösterilere katılınması çağrısında bulundu.

berl-cami-on-prot-c.jpg

5 kişi gözaltına alındı

Berlin'de cami inşaatlarına karşı çıkan aşırı sağcı ''Pro Deutschland'' grubunun bugün 2 cami önünde düzenlediği gösteriler büyük ölçüde olaysız geçti.

Polis, Wedding semtindeki bir Arap camisinin önünde düzenlenen gösterilerde herhangi bir olay yaşanmadığını, Neukölln semtindeki diğer bir Arap camisinin önünde ise aşırı sağcılara karşı, solcu gruplar ve bazı Müslümanların gösteri yaptığını, aşırı sağcılara şişe ve yumurta atıldığını belirtti.

Olayın büyümeden önlendiğini ve 5 kişinin de gözaltına alındığını ifade eden polis, bu kişilerin kimliği hakkında açıklama yapmadı.

ha-ber.com 

banner201

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner291

banner301

banner272

banner276

banner274

banner275

banner302

banner192

banner174

sanalbasin.com üyesidir