banner269
Öne Çıkanlar Ahmet Başar Şen finalistler Telekomünikasyon Hentbol Faruk Çelik Los Angeles

Almanya'da yılbaşı gecesinin ardından

Almanya'da polis ve itfaiye ile sağlık personelinin Yılbaşı gecesi yoğun geçti. Almanya'nın başkenti Berlin'de itfaiyenin değişik nedenlerden dolayı yaklaşık bin 800 kez çağrıldı.  

banner197
Almanya'da yılbaşı gecesinin ardından

 

Almanya'da yılbaşı gecesinin ardından

Almanya'da polis ve itfaiye ile sağlık personelinin Yılbaşı gecesi yoğun geçti

Almanya'nın başkenti Berlin'de itfaiyenin değişik nedenlerden dolayı yaklaşık bin 800 kez çağrıldı. Berlin itfaiyesinden yapılan açıklamada, havai fişek ve maytap patlatırken yaralanan veya parmağı kopan kişilerin hastaneye kaldırıldığı ifade edildi.

Yılbaşı gecesi kentte birkaç yerde yangın çıktığı belirtilen açıklamada, Neukölln ilçesinde çıkan yangında 1 kişinin ağır yaralandığı, çok sayıda kışının de dumandan etkilendiği ifade edildi. Büyük çapta yangının meydana gelmediği gecede, itfaiyenin yangın sebebiyle 607 kez çağrıldığı kaydedildi.

Berlin'deki Kaza Hastanesi (Unfallkrankenhaus) sözcüsü Angela Kijewski, yılbaşı gecesi 20 kişinin parmağı kopması veya parmaklarını başka şekilde sakatlaması sebebiyle hastaneye getirildiğini belirtti.

Bunun yanı sıra birçok kişinin yanıklarla hastaneye geldiği ifade eden Kijewski, havai fişek ve maytaplardan sakatlanan kişilerin sayısının bu yıl geçen yıla oranla arttığını kaydetti.

Kuzey-Ren Vestfalya (KRV) polisi de yaptığı açıklamada, polisin 900'den fazla adam yaralama, 400'den fazla mala zarar verme olaylarına çağrıldığı ifade edildi.

Çoğu sarhoş yüzlerce kişiye polisin yardım ettiği belirtilen açıklamada, polisin çıkan yangınlarda itfaiyeyle görev yaptığı, asayişin bozulması, aile içi şiddet, haneye tecavüz, hırsızlık ve gasp gibi yüzlece olaya müdahale ettiği kaydedildi.

Frankfurt metrosunda meydana gelen kazada 1 kişinin öldüğü bildirildi. Polis ismini açıklamadığı kişinin çok sarhoş olması nedeniyle dengesini kaybederek tramvay altında kaldığı ve olay yerinde yaşamını yitirdiğini bildirdi.

Hamburg'ta da kutlamalar esnasında bıçaklanan bir şahsın öldüğü bildirildi. Polis ölen şahsın uyruğu ve ismi konusunda bilgi vermedi. Hamburg'ta ayrıca itfaiyenin 1076 kez göreve çağrıldığı bildirildi.

ha-ber.com

 

banner201

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner307

banner308

banner310

banner311

banner312

banner174

sanalbasin.com üyesidir