“AKP`li vekiller FETÖ konusunda gerçekleri açıklasınlar”

Türkiye Gençlik Birliği, Berlin'deki vatanseverleri Emekli Kurmay Albay Ali Türkşen ile buluşturdu. Albay Ali Türkşen, “AKP`li vekiller FETÖ konusunda gerçekleri açıklasınlar” dedi.

“AKP`li vekiller FETÖ konusunda gerçekleri açıklasınlar”
AKP`li vekiller FETÖ konusunda gerçekleri açıklasınlar”

Türkiye Gençlik Birliği, Berlin'deki vatanseverleri Emekli Kurmay Albay Ali Türkşen ile buluşturdu. Albay Ali Türkşen, “AKP`li vekiller FETÖ konusunda gerçekleri açıklasınlar” dedi.

Türkiye Gençlik Birliği, Türkiye’de olduğu gibi Avrupa’da da yeni çalışma dönemini başlattı.  Berlin Eski Deniz Ataşesi, Emekli Kurmay Albay Ali Türkşen'in Tiyatrom’daki konferansına Berlin'de yaşayan yurtseverlerin yanı sıra demokratik kitle örgütlerinin yöneticileri, siyasi partilerin temsilcileri, basın mensupları da yoğun ilgi gösterdi. TGB Berlin’in düzenlediği "15 Temmuz'dan Cerablus'a: Türk Ordusu ve Türkiye" konferansı, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın ardından TGB Berlin Başkanı Tunay Kuru’nun konuşmasıyla başladı.
KURU: "LOZAN'I HEDEF ALANLAR MİLLETİN AYAKLARI ALTINDA KALIR"

TGB Başkanı Kuru, yaptığı konuşmada 15 Temmuz Darbe Girişimi'nin bir iç savaş provası olduğunu, Ordu ve Millet birlikteliğinin Amerikancı kalkışmayı bozguna uğrattığını belirtti. Emperyalizmin hedefinin Sevr’i yeniden dayatmak olduğunu belirten Kuru, “Türk Milletinin tüm mazlum Milletlere, ezilen halklara ışık tutan Kurtuluş Savaşı’nı ve onun sonucu olan Lozan Antlaşması’nı küçük düşürenler, Türk Milletinin ayakları altında kalacaktır” diye vurguladı.
Kuru’nun ardından eski SAT komandosu, Emekli Kurmay Albay Ali Türkşen yurtseverlere hitap etti. Kumpas davalarından 15 Temmuz’a kadar olan gelişmeleri ve Amerikancı Darbe Girişimi'nden sonraki durumu değerlendiren Türkşen, AKP iktidarı ve FETÖ’nün hukuksuzlukları birlikte planladıklarını dile getirdi.

ERDOĞAN, KENDİSİ HEDEF OLUNCA UYANDI


Tertiplerin ucu dönemin Başbakanı Recep Tayyip Erdoğan’a uzanınca, AKP’nin FETÖ’ye karşı harekete geçtiğini ifade eden Türkşen, “Bizler iktidarı FETÖ konusunda her fırsatta uyardık fakat bizi dinleyen olmadı. Şimdi Ergenekon ve Balyoz'da hedef alınan subaylar yeniden göreve çağrılıyor, çünkü vatana ve millete, anayasal düzene olan sadakatlerini kanıtladılar” diye konuştu. "Hainlerle hırsızların birbirine düştüğünü ve bu sayede özgürlüklerine kavuştuklarını" anlatan Türkşen, çıkarılan Kanun Hükmünde Kararnamelerle Hükümet'in yeniden hukuku zedelediğini belirtti. Türkşen, Kanun Hükmünde Kararnamelerle “Şimdi de İmam Hatiplileri orduya yerleştirmek istiyorlar” diye önemli bir uyarıda bulundu."AKP'Lİ VEKİLLER GERÇEKLERİ GİZLİYORLAR"


Türkiye’de bilimin devre dışı olduğunu belirten Türkşen, ahlaki bir çöküntünün yaşandığını dile getirirken, Türk Milletinin bu zorlukları aşacağını ve iyimser olmak gerektiğini vurguladı. Türkşen şu ifadeleri kullandı: "Şimdi birlikte hareket etmediklerini söyleyen AKP'li milletvekilleri dahi var, oysa Ergenekon ve Balyoz kumpaslarında hukuksuzlukları birlikte yaptılar. AKP'li vekilleri FETÖ konusunda gerçekleri açıklamaya davet ediyorum. Yaşanan hukuksuzluklardaki kendi rollerini gizlemeye çalışıyorlar. 2010 Yüksek Askeri Şura kritik önemdedir. Fethullahçılar orada kritik görevlere getirildi ve sonunda 15 Temmuz kâbusunu yaşadık. Türkiye'de maalesef her alanda bir gerileme var. Adalet sistemi, basın dünyası, üretime dayanmayan ekonomi politikası, dış politika, eğitim politikası çok yanlış, ormanlar yağmalandı, vatan talan edildi. Bütün olumsuzluklara rağmen zorlukları aşacağımıza inanıyorum. Geleceğe güvenle bakıyorum. Her şeye rağmen bizleri yeniden göreve çağırsalar, tabii ki yine vatanımız için gereğini yaparız." Konferans, Türkşen’in konuşmasının ardından soru-cevap bölümüyle son buldu.ha-ber.com/Can ÇAKIR /BERLİN
Güncelleme Tarihi: 03 Ekim 2016, 13:36
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner322

banner324

banner323

banner320

banner321