ADD Berlin 20 yaşında

Atatürkçü Düşünce Derneği ADD Berlin kuruluşunun 20. Yılı ile Cumhuriyetin 94. Yılını muhteşem bir balo ile kutladı.

ADD Berlin 20 yaşında
HABERİN GALERİSİ
ADD Berlin 20 yaşında

ADD Berlin 20 yaşında

ADD Berlin 20 yaşında

Atatürkçü Düşünce Derneği ADD Berlin kuruluşunun 20. Yılı ile Cumhuriyetin 94. Yılını muhteşem bir balo ile kutladı.

Avrupa'nın en önemli kentlerinden Berlin'de tam 20 yıldır faaliyette bulunan ve Çağdaş Türkiye mücadelesine Almanya'dan çok değerli katkılar sunan Atatürkçü Düşünce Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Olcay Başeğmez, derneğin 20 kuruluş yılı nedeniyle verilen mücadeleyi ve Cumhuriyetin önemini vurguladı. 28 Ekim, cumartesi akşamı Hotel Mercure'da Derneğin kuruluşunun 20. Yılı ile Cumhuriyetin 94. Yılını kutlayan ADD Berlin`in balosuna ilgi büyüktü. 
Berlin`deki işadamları, sivil toplum kuruluşlarının yönetim kurulu üyelerinin yani sıra çok sayıda yurtsever vatandaş ve onur konuğu olarak ünlü sanatçı, ressam ve yazar Bedri Baykam ile Sibel Baykam ile Baykam’ın asistanı Öykü Eras da Baloya katıldı.

Türkiye`den yazar ve ressam sanatçı Bedri Baykam’ın da katıldığı kutlama gecesinde ellerinde Türk Bayraklarıyla “Yaşasın Cumhuriyet” diyerek slogan atan vatansever davetliler Cumhuriyet Bayramı’nı kutla coşkusunu yaşadılar.


Son yirmi yılda Çağdaş Türkiye mücadelesine Berlin ADD'nin bünyesinde yer alarak omuz veren Berlinli aydınlara teşekkür belgelerinin verildiği baloda bir konuşma yapan ADD Berlin Yönetim Kurulu Başkanı Olcay Başeğmez şunları söyledi:“Türkiye içinde yaşadığımız coğrafyada laik, demokratik, hukuk devleti cumhuriyeti ilk kuran ve bugüne değin yaşatabilen tek ülke.  Oysa başından beri emperyalizm ve onun gerek yurtiçinde gerekse yurtdışındaki işbirlikçileri sürekli Atatürk’ümüzün kurduğu cumhuriyetimize saldırı halindeler.Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün devrim ve ilkelerinin gelecekte de egemen olmasına katkıda bulunmayı, onun en büyük vasiyeti Cumhuriyetimize gönüllü bekçiliği kutsal görev bilen yurtsever insanlarımız nasıl Türkiye'de Atatürkçü Düşünce Dernekleri çatısı altında birleştilerse, aynı şekilde yurtdışında da    yurtseverler çağdaşlaşmanın ışığı ADD'leri kurdular. ADD Berlin-Brandenburg, bu amaçlarla 20 yıl önce çalışmalarına başladı.  1998 yılında Kırıkkale ilinde 9 derslikli Hasan Ali Yücel İlkokulunu eğitim dünyamıza kazandıran ADD Berlin, bu konuda Berlin'de de bir ilke imza atmış oldu.


20 yıl içinde Berlin'deki   başta Cumhuriyet Mitingleri, sözde Ermeni Soykırımına karşı Yürüyüşler, Yurtseverlere Özgürlük Yürüyüşleri örnekleri ile tüm büyük etkinliklerde en ön sırada yer alan ADD, düzenlediği konferanslarla da Türkiye-Berlin arasında köprü görevini üstlendi. Bugüne değin onlarca bilim adamı, politikacı, sanatçı ADD Berlin’in konuğu olarak kente gelip yurttaşlarımızla buluştular.Bizler Türkiye’mizde artık hiçbir gücün “Mustafa Kemalin Askerleriyiz" şiarıyla bütünleşen halkı göz ardı edemeyeceğine inanıyoruz. Çocuklarımızın, torunlarımızın Devrimci, tam bağımsız bir Türkiye Cumhuriyeti’nde yaşayacaklarına yürekten inanıyoruz."ha-ber.com/M. Sefa Doğanay
 
Güncelleme Tarihi: 01 Kasım 2017, 00:17
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner322

banner324

banner323

banner320

banner321