banner216
Öne Çıkanlar Berlin Almanya DİTİB ABD terör Rose Gottemoeller

3. DÖGA Fuarı Berlin'de düzenlenecek

Avrupa Türk Döner İmalatçıları Derneği (ATDID) Almanya'nın başkenti Berlin'de bu yıl üçüncü kez Döner ve Gastronomi Fuarı'nı (DÖGA) düzenleyecek

banner197
3. DÖGA Fuarı Berlin'de düzenlenecek

 

 

3. DÖGA Fuarı Berlin'de düzenlenecek

Avrupa Türk Döner İmalatçıları Derneği (ATDID) Almanya'nın başkenti Berlin'de bu yıl üçüncü kez Döner ve Gastronomi Fuarı'nı (DÖGA) düzenleyecek

Konu ile ilgili basın toplantısı düzenleyen ATDID Başkanı Tarkan Taşyumruk, DÖGA Fuarının 22-23 Eylül tarihleri arasında eski Tempelhof havalana ait bir bölümde düzenleneceğini belirtti.

Geçen yıl ikincisini düzenledikleri fuarın büyük ilgi gördüğünü ifade eden Taşyumruk, geçen yıl 4 bin 500 kişinin fuarı ziyaret ettiğini, bu yıl ise 6 bin ziyaretçi beklediklerini kaydetti.

Bu yıl düzenleyecekleri fuarda üretim konusuna ağırlık vereceklerini ifade eden Taşyumruk, fuarda küçük bir üretim tesisi kurulacağını ve döner imalatının nasıl gerçekleştirildiğinin gösterileceğini belirtti.

Fuara Almanya'dan ve Almanya dışından 70'in üzerinde şirketin katıldığına işaret eden Taşyumruk, bu şirketlerin yüzde 80'inin Alman kökenli olduğunu, bunun da yan sanayi için döner sektörünün ne kadar önemli olduğunu gösterdiğini ifade etti.

DÖGA Fuarı ile döner sektörünün potansiyelini göstermeyi ve tanıtmayı amaçladıklarını ifade eden Taşyumruk, Türk şirketlerine bu fuara daha fazla ilgi göstermeleri ve sahip çıkmaları yönünde çağrıda bulunarak gelecek yıl Türk şirketleri ile yabancı şirketler arasındaki oranın eşitlenmesini ümit ettiğini kaydetti.

Fuarda çok sayıda misafiri de ağırlayacaklarını belirten Taşyumurk, burada döner yeme yarışması düzenleyeceklerini ve temizliğe dikkat eden gastronomi şirketlerine ATDİD tarafından sertifika verileceğini ifade etti.

Taşyumruk, fuarın ilk gününün döner sektöründeki çalışanlara ayrıldığını, ikinci gün ise herkese açık olduğunu belirtti.

Döner sektöründe Almanya'da 3,5 milyar avro ciro elde edildiğini ve günde yaklaşık 122 bin ton döner eti tüketildiğini belirten Taşyumruk, bu alanda 17 binin üzerindeki şirketlerde yaklaşık 60 bin kişinin çalıştığını, böylelikle döner sektörün önemli bir ekonomik güç olduğunu sözlerine ekledi.

ha-ber.com 

banner201

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner291

banner301

banner272

banner276

banner274

banner275

banner302

banner192

banner174

sanalbasin.com üyesidir