AYNI DEMİRİN PARÇASI

Bir gün avcılar toplanmış atıp tutuyorlar. Genç bir avcı başlamış atıp; tutmaya, ben de öyle bir silah var ki her atığımı on ikiden vuruyorum.

Bir ay önce karşıma bir ayı çıktı tüfeğimi doğrultup ateş ettim. Ayının tam iki kaşının arasından vurdum, hatta iki gün önce baktım çalılıkların arasında bir gürültü geliyor, tüfeğimi yine doğrultup tetiğe bastım inanmazsınız ama domuzu da iki kaşının arasından vurup aşağı indirdim, acayip bir tüfek deyince, orda oturan ihtiyar bir avcı işe bak yahu, bu tüfek tam da bizim evdeki “maşaya” benziyor.

 Ben ne zaman sinirlenip maşayı fırlatsam maşa gidip, bizim avradın topuğuna değiyor, benim avrat ondan dolayı topal oldu deyince, etraftakiler yahu böylede yalan olmaz ki deyince, tecrübeli avcı neden olmasın, sonuçta ikisi de aynı demirin parçası, aynı fabrikadan çıkma demiş.

Türkiye’de önümüzdeki üç ay içerisinde, aynen avcılar gibi, politikacılarla oturup kalkacağız. 

Kim kiminle ittifak edecek; kim hangi partinin adayını destekleyecek, kim daha güzel yalan söyleyecek göreceğiz. Bu sanki Türkiye’nin kaderi, siz beğenin veya beğenmeyin, önünüze konan adayları seçmek ve dinlemekle yükümlüsünüz.

Seçimi kazanmak için partiler keseyi açmak zorundalar. En acı tarafı seçimler biter bitmez, geriye kalan bir sürü seçim ve parti bayrakları, millettin sırtına vurulacak onca vergi yükü.2019’da Türkiye’nin ödemesi gereken, dış borç 15 milyar dolar kamu ve Devlet garantili 41 milyar dolar özel sektörün ödemesi gereken borç var. 

Haydi kolay gelsin Türkiye’m.

Ali Sönmez

YORUM EKLE
YORUMLAR
Erol
Erol - 6 ay Önce

Buralarda. Secim görüsmeleri 4 hafta sörerken malesev bizim memlekete 1 yildir secimden konusuyorlar

banner324

banner323

banner320

banner321