banner216
Öne Çıkanlar Bilim PKK Ankara Türkler Berlin Türk

''Yunanistan'a yeni yardımlar yok''

Alman hükümetinin reformları geciktiren Yunanistan'a artık daha fazla yardım etmek istemediği belirtildi

banner197
''Yunanistan'a yeni yardımlar yok''

 

 

''Yunanistan'a yeni yardımlar yok''

Alman hükümetinin reformları geciktiren Yunanistan'a artık daha fazla yardım etmek istemediği belirtildi

Süddeutsche Zeitung'a (SZ) göre Başbakan Angela Merkel'in yönetimindeki hükümet, Yunanistan için 3. Yardım Paketi'ni Federal Meclis'e sunmayı düşünmüyor. Yunanistan ise Avrupa Birliği (AB), Avrupa Merkez Bankası (AMB) ve Uluslararası Para Fonu'ndan (IMF) reformları gerçekleştirmek için daha fazla süre tanınmasını istiyor.

Spiegel ise IMF'nin de artık Atina'ya daha fazla yardım yapmak istemediğini yazdı. Almanya Maliye Bakanı Wolfgang Schaeuble, Atina'nın 'daha fazla zaman tanınması' çağrısına ılımlı bakmıyor. Bild'e açıklamada bulunan Schaeuble, "Gecikmeler olduysa Yunanistan yetişmek zorunda." dedi.

Başbakan Yardımcısı ve Ekonomi Bakanı Philipp Rösler ise ARD'nin 'Yaz Söyleşi'sinde, "Yunanistan görevini yerine getirmezse yeni yardımların yapılması söz konusu olamaz." dedi. Rösler, "Benim için Yunanistan'ın Euro Bölgesi'nden çıkması korkulacak bir konu olmaktan çoktan çıkmıştır." ifadelerini kullandı.

Anamuhalefet Sosyal Demokrat Parti Başkanı Sigmar Gabriel ise Rösler'in Yunanistan konusundaki açıklamalarını 'düşüncesizce' olarak değerlendirdi. Gabriel, Yunanistan'ın Euro Bölgesi'nden çıkması söz konusu olursa, 5-6 yıl sonra geri dönebilecek şekilde süreç planlaması yapılması gerektiğini vurguladı.

(Cihan) 

banner201

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner291

banner301

banner272

banner276

banner274

banner275

banner302

banner192

banner174

sanalbasin.com üyesidir