Ulusoy'dan Macaristan'a yatırım

Ulusoy Holding Macaristan'a Lojistik merkezi, TIR parkı, Depolama Alanları ve Gümrükleme merkezi kurma kararı aldı

Ulusoy'dan Macaristan'a yatırım

 

 

Ulusoy'dan Macaristan'a yatırım

Ulusoy Holding Macaristan'a Lojistik merkezi, TIR parkı, Depolama Alanları ve Gümrükleme merkezi kurma kararı aldı

Budapeşte ve Szeged'de incelemelerde bulunan Holding yönetim kurulu üyesi Yıldırım Şahinkanat ve Genel Müdür Ertunç Laçinel, EURO-LOG Logisztikai Szolgaltato Kft. firmasıyla üç yıldan fazladır partnerlik ilişkilerini sürdürdüklerini, önümüzdeki günlerde Macaristan'ın doğusunda, Romanya ve Sırbistan sınırına yakın Szeged şehrinde ve Budapeşte yakınındaki Szigetszentmiklos şehirlerinde yatırımlarını gerçekleştireceklerini ifade ettiler.

Türk Macar İşadamları Derneği ( TÜMİŞAD ) Başkanı ve DEİK - DTİK Avrupa Bölge Başkan Yardımcısı Osman Şahbaz ile de Budapeşte'de Kakas Étterem'de bir araya gelerek Macaristan ekonomisi ve yatırımlar konusunda bilgi aldı.

TÜRK MACAR İŞADAMLARI DERNEĞİ REHBERLİK ETMEYE DEVAM EDİYOR.

Başkan Şahbaz '' Macaristan'a yatırım yapmanın tam zamanı olduğunu, birçok yatırım kaleminin çok cazip ve ucuz rakamlarda olduğunu. Geçmiş dönemde yanına bile yaklaşılamayan Emlaklara bugün cazip rakamlarda alınabileceğini, birçok farklı ve cazip seçenekler içerisinden seçerek istenilen yatırımı uygun şartlarda yapabileceklerini söyledi.

Macaristan'ın Avrupa'nın tam ortasında, lojistik yatırımı noktasında çok doğru bir merkez olacağını vurguladı.

Son dönemde çok ciddi otomobil firmalarının Macaristan'da üretim yaptıklarını ve önümüzdeki senelerde Alman ve Fransız ortaklı farklı firmaların da projeksiyonlarının olduğuna dikkat çekti. Dernek olarak bu tür katkıları iş adamlarımıza büyük bir keyif ve mutlulukla aktarıyoruz, Macaristan ve Türkiye arasındaki ticari ilişkilerin ve yatırımların artması her iki ülke halkına katkı sağlanacağını belirtti.

ulusoy-mac-yat-b.jpg

Ulusoy Holding'in nakliye ve lojistik konularında uzun yılların tecrübesine sahip olduğunu söyleyen Şahinkanat, partnerleri 1994 yılında kurulmuş, Macaristan'da Gyal, Dunakeszi, Szigetszentmiklos Macaristan dışında ise Slovakya, Rusya, Romanya ve Ukrayna'da ofisleri bulunan Euro-Log Logisztikai Kft. firması sahibi Dunai Tamás ve Kovács Ákos ile şimdiye kadar birçok konuda mutabakat sağladıklarını, önümüzdeki günlerde bu yatırımı gerçekleştireceklerini ifade etti.

Macaristan'a yapacağımız yatırım Türklerin ve Macarların ortak, cazibe, çekim ve kar noktası olacak dedi. Bu yatırımın hazır bir merkezi satın almak veya uygun buldukları bir araziye en kısa zaman içerisinde kendilerine uygun bir projeyi hayata geçireceklerini söyledi.

İki günlük ziyaretlerinde T.C. Budapeşte Ticaret Müşaviri Evrim Demirci Soranlar'dan da ciddi ilgi ve alaka gördüklerini ayrıca TÜMİŞAD Başkanı Osman Şahbaz'ın tecrübe ve bilgisinden yararlandıklarını bundan sonra da yatırımları konusunda bilgi almaya devam edeceklerini söylediler.

İstanbul'da, Macaristan Başkonsolosu Kiss Gabor'u da ziyaret edip yapılacak yatırım konusunda bilgi vereceklerini söylediler.

Sonrasında Başkan Şahbaz misafirlere '' Türk Macar Tarihi İlişkilerinden Kesitler - Fejezetek a Török - Magyar Kapcsolatok Törteneteböl '' kitabını hediye etti.

Ulusoy Holding yönetim kurulu üyesi Yıldırım Şahinkaya, İstanbul'da Başkan Osman Şahbaz ile Holding patronları Alican Ulusoy'u bir araya getirmek istediklerini de ifade ettiler. Hep birlikte günün anısına fotoğraf çektiren heyet ertesi gün Türkiye'ye döndü.

ulusoy-mac-yat-c.jpg

ha-ber.com

Güncelleme Tarihi: 29 Ağustos 2012, 21:21
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner322

banner324

banner323

banner320

banner321