Macaristan'dan Türkiye'ye Yardım Eli

Türk Macar İşadamları Derneği Suriye'deki iç savaştan kaçarak Türkiye'de misafir edilen Suriyelilere ve İhtiyaç sahiplerine iletilmek üzere Macaristan'daki iş adamlarının yardımlarını Türk Kızılay’ına teslim etti. Eşyaların toplama kampanyası Budapeşte'de yaklaşık bir buçuk ay sürdü. 

Macaristan'dan Türkiye'ye Yardım Eli

 

 

Macaristan'dan Türkiye'ye Yardım Eli

Türk Macar İşadamları Derneği Suriye'deki iç savaştan kaçarak Türkiye'de misafir edilen Suriyelilere ve İhtiyaç sahiplerine iletilmek üzere Macaristan'daki iş adamlarının yardımlarını Türk Kızılay’ına teslim etti. Eşyaların toplama kampanyası Budapeşte'de yaklaşık bir buçuk ay sürdü

Yardım kampanya organizasyonunun önümüzdeki yıllarda da süreceğini belirttiler. Temin edilen giyim eşyaları, terlik, ayakkabı ve çoraplar Macaristan İstanbul Başkonsolosu Kiss Gabor, Türk Macar İş adamları Derneği ( TÜMİŞAD ) Başkanı ve DEİK - DTİK Avrupa Bölge Başkan Yardımcısı Osman Şahbaz tarafından Türk Kızılay’ı Genel Başkan Vekili Hasan Karahan ve Kızılay Bayrampaşa Şube Başkanı Ali Murat Duman'a Kartal Marmara Afet ve Lojistik Merkezinde (MAFOM ) bir protokol ve törenle teslim edildi.

mac-turk-yardim-b.jpg

Karahan, Macaristan'dan uzatılan bu büyük ve anlamlı desteğe minnet ve teşekkürlerini ifade etti.

''Türkiye her türlü ihtiyacı karşılayabilecek güç ve iktidara sahiptir. Ancak böyle bir günde kadim dost Macar milletinin bu yardımları farklı bir anlam ifade etmektedir. Emeği geçen Macaristan İstanbul Başkonsolosu Kiss Gabor'a ve TÜMİŞAD Başkanı Osman Şahbaz 'ın nezdinde tüm Macar halkına teşekkürlerimizi sunuyoruz. Uluslararası yardım kuruluşlarının da yapacakları yardımları bekliyoruz.''

Kızılaycılık insan haysiyetinin ve onurunun hiçe sayıldığı en önemli hak ve özgürlüklerin ayaklar altında çiğnendiği zamanlarda gözyaşlarının rengine bakmaksızın merhametin dalga dalga yayılarak, merhem olunduğu bir duygu selidir, Türkiye Cumhuriyeti Devletinin de gözyaşlarının renginin olmadığına inanan bir devlet ve millet olduğunu söyledi.

mac-turk-yardim-c.jpg

Başkonsolos ‘da dünyanın dört bir yanına yardım eli uzatan, uluslararası kamuoyunun takdirini kazanmış, fedakar ve başarılı çalışmalara imza atan, insani yardım kuruluşu Türk Kızılay’ına takdir ve teşekkürlerini iletti. Macaristan'da yaşayan Türk iş adamlarının topladığı eşyaların teslim töreninde bulunmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Bu tür dünyanın çeşitli bölgelerinde insan onuruna aykırı hayat yaşamak zorunda olan insanların hayatına yardım etmeye çalışıyorlar, dernek yetkililerine, yaptıkları yardımdan dolayı teşekkürlerini sundu.

Dernek Başkanı Osman Şahbaz da, Türkiye ve Macaristan arasında uluslararası anlamda ticaret yapan iş adamları olduklarını belirterek, "Bizler dost Macar milletine minnetleri olan insanlarız. Her iki ülkeyi de bizim ülkemiz olarak görüyoruz. Her iki ülkede de nefes alıp veriyoruz. Türkiye'ye hem de Macaristan'a bu tür katkıları daha önceleri de yapmış olduğumuz gibi bundan sonra da sürdürmeye devam edeceğiz" dedi.

mac-turk-yardim-d.jpg

Konuşmaların sonunda maddi değeri yüz bin dolar olan giysi eşyaları Türk Macar İşadamları Derneği yetkililerince Türk Kızılay’ına teslim edildi.

Tören sonunda Başkonsolosa ve Dernek Başkanına Kızılay Başkan Vekili tarafından birer plaket takdim edildi. Tören sonrasında heyet tarafından Kızılay Kan Merkezide gezildi. Çeşitli bilgiler verildi. Dernek Başkanı bu kadar modern, mükemmel ve teknoloji ile donatılmış merkezi gezerken şaşkınlık ve hayretlerini gizleyemedi. Takdirlerini ifade ettiler.

mac-turk-yardim-e.jpg

ha-ber.com / İstanbul 

Güncelleme Tarihi: 18 Temmuz 2012, 22:37
YORUM EKLE
YORUMLAR
Mahmut Sami
Mahmut Sami - 7 ay Önce

Değerli Osman Abi, ne kadar ileri görüşlüsünüz ki, taa o zaman Kızılay ve Macaristan’ı yan yana getirmişsiniz.
Tebrik ediyorum.
Saygılar.
M. Sami

Sibel Goya
Sibel Goya - 7 ay Önce

Değerli Başkan Osman Bey;
Kutluyorum!
Kızılay ve Macaristan.
Harikasınız.
Sevgi ile,
S. Goya

Demet Issız
Demet Issız - 7 ay Önce

Kızılay ve Macaristan’ı yan yana görmek;
Tebrikler Osman Başkanım!
Sofya’dan sevgiler,
D. Issız

Merve Yaman
Merve Yaman - 7 ay Önce

Kutluyorum.
M. Yaman

Musa Bulut
Musa Bulut - 6 ay Önce

Tebrikler Sayın Başkan !
Musa Bulut

Meltem Melis
Meltem Melis - 6 ay Önce

Güzel bir işbirliği olmuş, sevgiler.
M. Melis

Mehmet Efe
Mehmet Efe - 6 ay Önce

Güzel ülkemin merhametli ve yardımsever insanları.
Sizlere en kalbi saygılar...
M. Efe

SIRADAKİ HABER

banner324

banner323

banner320

banner321