banner216
Öne Çıkanlar CHP Obama Oranienplatz AKP Şişli FETÖ

Macaristan'dan, Temel Karadeniz'e davet

Küçükçekmece Belediye Başkanı Temel Karadeniz'e Macaristan'dan davetiyeyi Macaristan İstanbul Başkonsolosu Hendrich Balázs ve Macaristan Kayseri Fahri Konsolosu Osman Şahbaz iletti.

banner197
Macaristan'dan, Temel Karadeniz'e davet

 

Macaristan'dan, Temel Karadeniz'e davet

Küçükçekmece Belediye Başkanı Temel Karadeniz'e Macaristan'dan davetiyeyi Macaristan İstanbul Başkonsolosu Hendrich Balázs ve Macaristan Kayseri Fahri Konsolosu Osman Şahbaz iletti.

Küçükçekmece Belediye Başkanı Temel Karadeniz'e Macaristan'ın Başkenti Budapeşte'den davetiyeyi Macaristan İstanbul Başkonsolosu Balázs Hendrich ve Macaristan Kayseri Fahri Konsolosu ve DEİK - DTİK Avrupa Bölge Başkan Yardımcısı Osman Şahbaz başkanlık makamında iletti.
Sizi ve heyetinizi bu yıl eylül veya ekim ayında Macaristan Budapeşte'ye davet ediyoruz.

Belediye'deki ziyarette, Başkonsolos Balázs Hendrich ''ben yine aynı yerime oturayım'' diyerek, daha önceki ziyarette oturmuş olduğu koltuğa oturdu.
Başkonsolosu Balázs Hendrich görüşmede şunları ifade etti, ''Size Budapeşte Józsefváros Belediye Başkanı Dr.Kocsis Máté'nin yolladığı davetiyeyi getirdik. Küçükçekmece ile sıcak ilişkilerin başlamasında ve gelişmesinde değerli dostum Osman Şahbaz'ın büyük emekleri var. Fahri Konsolosumuz Sayın Osman Şahbaz çok hızlı ve dinamik çalışıyor. Kendisine teşekkür ediyoruz. Şimdi kardeş şehir için bir adım daha atmış olduk. Sizi ve heyetinizi bu yıl eylül veya ekim ayında Macaristan Budapeşte'ye davet ediyoruz. Ayrıca, bu yıl ekim ayında İzmir Kent Expo'da 3. Şehircilik ve Kent İhtiyaçları Fuarında Macaristan onur konuğu olarak büyük bir standımız olacak. Macaristan'daki çözüm yollarını kardeş şehirlerimize göstermek istiyoruz.
Atık su temizleme teknolojileri, bilgisayar programı ile şehir aydınlatmaları, park düzenlemesi ve şehircilik konularını paylaşmak üzere kardeş şehirlerimizi bu fuara davet ediyoruz'' dedi.

Macar mevkidaşımla güzel, ortak başarılı ve hayırlı çalışmalar oluşturacağız

Başkan Temel Karadeniz konuşmasında, ''Kardeş kent kapsamında belediyemizi nazik ziyaretinizden dolayı ve davet için teşekkür ediyorum. İnşallah en kısa zamanda cevap vereceğim. Macar mevkidaşımla güzel, ortak başarılı ve hayırlı çalışmalar oluşturacağız. Kardeş kent ilişkimizi kültürel alanda işbirlikleri ile destekleyebiliriz. Güçlü heyetlerle, karşılıklı ziyaretler yapılarak işbirliğini artırmanın yollarını arayabiliriz'' diye konuştu.Potansiyellerimizi harekete geçirerek, dış ticaret hacmimizi yukarılara taşıyarak işbirliğimizi de güçlendirmeliyiz
Fahri Konsolos Osman Şahbaz'da konuşmasında şunları söyledi,'' Kültürlerin kesişim noktası, kentleşmeye örnek olan, Budapeşte'nin 8. Bölgesi Józsefváros Belediye Başkanı Dr. Máté Kocsis ve Başkanvekili Attila Egry'nin size en kalbi selamlarını getirdim. Biran evvel sizi ve heyetinizi Budapeşte'de misafir etmek, kardeş şehir işbirliğini oluşturmak ve kültürel etkinlikleri karşılıklı olarak planlamak istiyorlar. Kardeş kent işbirliğimizin yanında işadamlarımızı, üniversitelerimizi de bu işbirliğine dahil ederek daha güçlü bir altyapı oluşturmalıyız. Birçok alandaki potansiyellerimizi harekete geçirerek, dış ticaret hacmimizi yukarılara taşıyarak ticaretimizi de güçlendirmeliyiz.'' dedi.

Sıcak bir şekilde geçen ziyaretin sonunda Başkonsolos Hendrich Başkan Karadeniz'e Józsefváros Képeskönyve 1 kitabı ve dostluk nişanı hediye etti. Fahri Konsolos Şahbaz ise Józsefváros Belediye Başkanı Dr.Kocsis Máté ve Belediye Başkan Vekili Egry Attila'nın yolladığı hediyeleri takdim etti.
Ziyarette Başkan Yardımcısı Mehmet Besim Müftüoğlu ve Başkonsolos Asistanı Helga Wella Karakaya'da hazır bulundu. Ziyaret sonrasında Macar heyet Belediye Başkanının uğurlamasıyla binadan ayrıldı.ha-ber.com

banner201

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Avatar
Murat İceğiz 3 yıl önce

temel karadeniz başkanımız çok gayretli, geniz ufku olan bir kişi.

macaristan ile de uluslararası alan açacaktır.

selam,

m. iceğiz

Avatar
Hasan Hüseyin Erkişi 3 yıl önce

macaristan ve küçükçekmece ilçemizi yanyana getiren tüm yetkililere teşekkürler,

h.hüseyin erkişi

Avatar
Seda Maral 3 yıl önce

değerli konsolosumuz osman şahbaz beyefendi,

sizi bu kadar çalışkan, dinamik görmek biz kayserilileri çok mutlu ediyor.

başarılarınızın devamını dilerim.

sevgilerimle,

seda maral

Avatar
Yasemin Açıkel 3 yıl önce

küçükçekmece'mize her şey yakışır.

macarları da seviyoruz.

yasemin açıkel

Avatar
Ali Kemal Rizeli 3 yıl önce

iki dost kentin kardeş olması ne güzel.

emek verenleri kutluyorum.

işte bu derim.....

vin vin...
kazan ----- kazan...
teşekkürler,

saygılar,

a.kemal rizeli

Avatar
Mustafa Faralı 3 yıl önce

temel karadeniz başkanımız küçükçekmecemize uluslararsı bir ufuk daha

kazandırıyor.

çok teşekkür ederiz.

mustafa faralı

Avatar
Murat Tibrizi 3 yıl önce

küçükçekmecemiz en iyisine layık.

sevgiler,
m.tibrizi

Avatar
Rıza Ali Herdem 3 yıl önce

değerli osman abi, çok dinamiksin.

hiç boş durmuyorsun. iki ülke arasında yine bir işbirliği.

tebrik ederim.

macaristan denilinde aklıma dost ve yürekli insan, sen geliyorsun.

en derin saygılarımla,

rıza ali herdem

banner307

banner308

banner309

banner310

banner311

banner312

banner313

banner174

sanalbasin.com üyesidir